Kabaret w Kobyłce. Wisła przegrywa 0:1

Mecz Wicher Kobyłka – Wisła Jabłonna rozegrano w anormalnych warunkach. Deszcz i silny wiatr powodowały, że na boisku grać można było tylko w środkowej strefie. Na bokach, gdzie było jezioro, piłka stawała w miejscu, a akcjami rządził przypadek. Zwyciężyła drużyna, która pierwsza strzeliła gola.

To nie był mecz piłki nożnej, tylko kabaret pod batutą sędziów, którzy nie dość, że pozwolili grać w takich warunkach, to jeszcze swoimi decyzjami doprowadzali na obu ławkach rezerwowych do ciągłego napięcia.

Wisła zagrała na maxa, zostawiła sporo serducha na boisku, starała się kreować akcje, ale boisko, a raczej jezioro, bo inaczej tego nie można nazwać ,na grę nie pozwalało. Jedynie środkowa strefa boiska była jako tako zdatna do gry. Piłka zatrzymywała się w miejscu, nie można było przyspieszyć z akcją, bo każdy dbał o to, by nie połamać sobie nogi lub innej części ciała. Każda dobrze zapowiadająca się kontra kończyła się zatrzymaniem piłki w wodzie. Mimo to sędziowie dopuścili boisko ze sztuczną nawierzchnią do spotkania. Pytanie – czym się kierowali podejmując taką decyzję? Na pewno nie pięknem futbolu.

– Odbyć mecz, wziąć kasę i heja, jedziemy do domu. Co tam, że ktoś sobie prawie nogę połamał (patrz nasz bramkarz Patryk Żemajtiś i pomocnik Łukasz Gałązka). Co tam, że mecz przypominał kopaninę i przysłowiową lagę do przodu. Wicher wygrał strzelając bramkę na początku spotkania a potem oprócz jednej, dwóch sytuacji walczył tak jak i my o to, żeby utrzymać równowagę i nie skończyć meczu z kilkoma kontuzjami własnych zawodników. Przegraliśmy to spotkanie, ale szacunek dla zespołu – relacjonuje jeden z kibiców.

Przebieg meczu Wicher – Wisła:

3′ 1:0 MKS Wicher Kobyłka – gol. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wybiciu głową przez Michała Banaszka przed pole karne, na strzał z pierwszej piłki decyduje się zawodnik Wichru. Mimo rozpaczliwej interwencji Patryka Żemajtisia, który wyciągnął się jak struna, piłka ugrzęzła w lewym dolnym rogu bramki.

5′ Na uwagę zasługuje fakt, że z piłką do ataku pozycyjnego rusza Mikołaj Kropisz, by po chwili stracić ją… w wodzie, bowiem piłka zatrzymała się w kałuży i uniemożliwiła naszemu zawodnikowi wyjście z kontrą.

6′ Rzut wolny dla Wichru. Dośrodkowanie głową poza pole karne wyekspediował Hubert Koński.

15′ Do zagranej piłki przez Adama Fronczka dochodzi Łukasz Majewski, uderza obok bramki, po czym ku zdziwieniu wszystkich pada bramkarz gospodarzy bez zetknięcie się z naszym zawodnikiem.

16′ To powinien być gol dla Kobyłki. Piłkę spod własnej bramki egzekwuje zawodnik Wichru, która mija wszystkich zawodników, w tym obrońców Wisły. Przed szansą sam na sam staje gracz gospodarzy, ale jego strzał przepięknie nogą broni Patryk Żemajtiś.

17-29′ Zawodnicy obu drużyn niestety nie są w stanie przez warunki boiskowe stworzyć dla siebie sytuacji, piłka staje w wodzie i uniemożliwia rozegranie akcji zarówno jednym jak i drugim.

30′ Strata Tomka Wierzbickiego, strzał z narożnika pola karnego ląduje obok prawego słupka.

34′ Za faul żółtą kartką zostaje ukarany Rami Mohamed Mohamed Moussa.

35′ Upomnienie w postaci żółtej kartki dostaje gracz Wichru za wślizg wykonany będąc mimo to na pozycji spalonej. Groźnego urazu doznaje nasz bramkarz, jednak mimo bólu gra dalej.

39′ Zbyt słabe wybicie Żemajtisa przejmuje zawodnik z Kobyłki, ciągnie kilka metrów i decyduje się na strzał zza pola karnego. Piłka przelatuje obok prawego słupka.

42′ Łukasz Karczmarczyk mimo obecności trzech zawodników, zagrywa do Tomka Wierzbickiego. Dośrodkowanie Wierzby pewnie łapie bramkarz.

45+1′ Koniec I połowy.

46′ Michał Szymczak wchodzi za Łukasza Majewskiego.

53′ Zza pola karnego uderza Wierzbicki, obok bramki.

57′ Żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie na Wierzbickim otrzymuje zawodnik Wichru.

63′ Rami Mohamed Mohamed Moussa schodzi a w jego miejsce na boisku melduje się Łukasz Gałązka.

69′ Rzut wolny dla Wisły. Kapitan Mateusz Kowalski uderza, niestety nad bramką.

72′ Kolejka kartka dla zawodnika gospodarzy za faul na zawodniku Wisły.

76′ Adam Podgórski zmienia Mikołaja Kropicza.

77′ Z dystansu uderza Gałązka po podaniu Kowalskiego. Bramkarz wypluwa piłkę na rzut rożny.

78′ Na uderzenie z ponad 30 m po niedokładnym wybiciu zawodnika z Kobyłki decyduje się Piotrek Małyszew. Piękne uderzenie, szkoda że daleko od bramki.

81′ Groźną akcję Wichru wślizgiem przerywa Michał Banaszek. Gdyby nie to przeciwnik wyszedłby sam na sam z naszym bramkarzem.

83′ Zagranie Michała Banaszka do Piotrka Małyszewa, ten dośrodkowuje w pole karne, gdzie głową piłkę wycofuje Adam Podgórski, strzał naszego kapitana zostaje zablokowany.

85′ Akcja prawą stroną boiska, dogranie przed pole karne przez zawodnika gospodarzy, strzał… i broni Żemajtiś.

88′ Wyrzut z autu Michała Szymczaka, strzał Mateusza Kowalskiego nad bramką.

90′ Za faul żółta kartką zostaje ukarany Michał Szymczak.

90+3′ Ostatnia szansa Wisły. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, wprost na głowę Adama Fronczka, który strzela nad bramką. Po tej akcji sędzia kończy spotkanie. Następne spotkanie miejmy nadzieję w lepszych warunkach atmosferycznych rozegramy z MKS Hutnik Warszawa. Mecz odbędzie się w niedzielę o 13:30 w Jabłonnie. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Wicher Kobyłka – Wisła Jabłonna 1:0 (1:0)

Bramka: 3′ Wicher Kobyłka

Skład: Patryk Żemajtiś – Piotr Małyszew, Michał Banaszek, Hubert Koński, Mikołaj Kropicz (76′ Adam Podgórski) – Adam Fronczek, Mateusz Kowalski, Łukasz Karczmarczyk, Rami Mohamed Mohamed Moussa (63’ Łukasz Gałązka) – Tomasz Wierzbicki – Łukasz Majewski (46′ Michał Szymczak). Pozostali rezerwowi: Maciej Lech, Adrian Polak, Dawid Salwin.