Już w maju II Bieg Po Złote Jabłko. Trwają zapisy

W niedzielę, 17 maja w Lasach Chotomowskich odbędzie się druga edycja Biegu Po Złote Jabłko. Swój udział zadeklarowało już ponad 160 uczestników.

– Podczas imprezy odbędą się dwa biegi – główny (indywidualny) i rodzinny. Uczestnicy biegu głównego wystartują o godz. 10.00 i będą mieli do pokonania 10-kilometrową pętlę. Start i meta będą się znajdowały przy ul. Żeligowskiego w Chotomowie od strony lasu. Trasa biegu jest przełajowa, płaska, wiodąca drogami i duktami Lasów Chotomowskich (jedynie pod koniec 6 km znajdują się dwa nieduże wzniesienia w miejscu zwanym Górkami Chotomowskimi). Nawierzchnia w znacznej mierze jest twarda, w niektórych miejscach występuje piasek charakterystyczny dla lasu, a powalone drzewa tworzą naturalne przeszkody. Trasa będzie oznakowana strzałkami i taśmą – informują organizatorzy.

W biegu rodzinnym na dystansie 2 km prawo startu mają osoby dorosłe i dzieci urodzone w 2009 roku lub starsze. Osoby poniżej osiemnastego roku życia muszą przy odbiorze pakietu startowego przedłożyć pisemną zgodę rodzica lub prawnego opiekuna na start w zawodach. Bieg rodzinny rozpocznie się o godz. 12.00 w tym samym miejscu, w którym wystartują uczestnicy biegu głównego.

Udział w obu biegach zadeklarowało już ponad 160 uczestników. Jak informują organizatorzy, mieszkańcom gm. Jabłonna oraz członkom grupy biegowej CHTMO przysługuje 50% zniżki w opłacie za udział w biegu (i do 16 maja wynosi 25 zł). Więcej szczegółów o wydarzeniu i regulamin biegu można znaleźć na stronie www.biegpozlotejablko.pl.

Głównym organizatorem biegu jest Fundacja „Ścieżka Zdrowia”, a współorganizatorami Urząd Gminy Jabłonna oraz Grupa Biegowa CHTMO.

Jabłonna Dla Mieszkańców