Jutro msza św. w intencji zmarłego prezydenta

Cała Polska pogrążyła się w smutku po śmierci Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zmarł na skutek obrażeń, jakie odniósł w ataku nożownika. Jutro o godz. 18.00 w kościele w Jabłonnie zostanie odprawiona msza św. w intencji zmarłego.

Dziś, tj. 14 stycznia zmarł Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. P. Adamowicz zmarł w wyniku obrażeń, których doznał w wyniku ataku nożownika. Napastnik zaatakował prezydenta podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Targu Węglowym w Gdański. Mimo pięciogodzinnej operacji, P. Adamowicza nie udało się uratować.

Jutro w kościele w Jabłonnie odbędzie się msza św. w intencji zmarłego prezydenta.

– Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł dzisiaj w szpitalu w wyniku poniesionych obrażeń. Jestem głęboko wstrząśnięty informacją o Jego śmierci. Moje kondolencje przekazuje Rodzinie, Współpracownikom i wszystkim Gdańszczanom. Wieczne odpoczywanie daj Mu racz Panie, a Światłość Wiekuista niechaj Mu świeci. W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, jutro (15 stycznia) o godzinie 18:00 w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Jabłonnie odprawiona zostanie Msza Św. w intencji Zmarłego – poinformował na Facebooku gm. Jabłonna wójt Jarosław Chodorski.

/redakcja/
Fot. Miasto Gdańsk