Janówek Drugi będzie wizytówką gminy?

Gmina Jabłonna prowadzi rozmowy z władzami Wieliszewa na temat nawiązania współpracy w zakresie inwestycji wodno-kanalizacyjnych. Skorzystają na tym mieszkańcy Janówka Drugiego?

Na początku tygodnia Jarosław Chodorski, wójt Jabłonny spotkał się z Pawłem Kownackim, wójtem Wieliszewa. Jak udało się nam ustalić, rozmowy dotyczyły podjęcia współpracy w temacie inwestycji wodno-kanalizacyjnych, przede wszystkim podłączenia Janówka Drugiego do sieci kanalizacyjnej gm. Wieliszew.

– Może warto porozmawiać nie tylko z Wieliszewem, ale również z Nowym Dworem Mazowieckim? Podobno tamtejsza oczyszczalnia jest niedociążona i chętnie przyjmie nasze ścieki – zwróciła uwagę podczas zebrania sołeckiego jedna z mieszkanek.

– Mamy deklarację, że istnieje taka możliwość. Niemniej nic więcej w tym temacie nie zostało wykonane – odpowiedział wójt.

Mieszkańcy są jednak zdania, że łatwiej będzie dogadać się z gm. Wieliszew, ponieważ znajdująca się na jej terenie miejscowość Góra bezpośrednio graniczy z Janówkiem Drugim. Koszty inwestycji byłyby zatem niższe.

– Będziemy prosić pana wójta, żeby w pierwszej kolejności powstał projekt kanalizacji dla Janówka Drugiego. Posiadamy pieniądze na ten cel. Jeśli pan wójt wynegocjuje dobre warunki współpracy z gm. Wieliszew, myślę, że Janówek Drugi będzie wizytówką gm. Jabłonna z racji na dostępność wody i kanalizacji – stwierdziła radna Teresa Gałecka.

Jabłonna Dla Mieszkańców