Jabłonowski weekend z najszybszymi psami świata

W sobotę i niedzielę charty będą mogły w Jabłonnie bezkarnie przekraczać dozwoloną prędkość. Na terenach Domu Zjazdu i Konferencji PAN odbędzie się Charci Piknik. Zapraszamy od godz. 10.00!

W niedzielę, 10 maja wystartują Międzynarodowe Terenowe Wyścigi Chartów Grand Prix Warszawy pod patronatem wójta Jabłonny. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć porywającą pogoń za sztucznym zającem chartów polskich, rosyjskich, angielskich, perskich, afgańskich, szkockich, które w galopie rozwijają prędkości przekraczające 50 km na godzinę. Sędziowie będą oceniać szybkość, zaciętość, inteligencję, zręczność i kondycję charcich zawodników.

Dzień wcześniej, w sobotę 9 maja, na tym samym terenie odbędzie się Wystawa Chartów. Mieszkańcy będą mogli podziwiać niezwykłą grację i elegancję chartów. Charty uważane są za psią arystokrację – nie tylko ze względu na wyjątkową urodę, ale i przeszłość – przez wiele setek lat charty były wizytówką dworów, pałaców i zamków.

Wizyta na Charcim Pikniku w sobotę i niedzielę może być wspaniałą lekcją dla dzieci, nie tylko wiedzy o psach ale także polskiej historii. Wśród uczestników będzie obecna reprezentacja chartów polskich – naszej rodzimej rasy, uważanej za żywą pamiątkę kultury szlacheckiej, z trudem ocalonej od zniszczenia po II wojnie światowej.

W sobotę wszystkie dzieci, które odwiedzą teren wystawy, będą mogły wziąć udział w konkursie „Dziecko i pies”. Wystarczy tylko przyprowadzić swojego pupila i zaprezentować jego umiejętności. Czekają nagrody.

Podczas Charciego Pikniku zostanie rozegrana konkurencja Piękno i Praca. Najwszechstronniejsze psy, które wyróżniają się urodą i niespotykanym instynktem pogoni i osiągną najlepsze wyniki podczas wystawy oraz wyścigów będą rywalizować o Puchar Wójta Gminy Jabłonna.

Więcej informacji TUTAJ.