W Jabłonnie potrzebna druga szkoła

– Myślę, że niedługo będziemy mieli tak dużo dzieci, że trzeba będzie pomyśleć o budowie drugiej szkoły podstawowej w Jabłonnie – mówił Jakub Janik, wiceprzewodniczący Rady Rodziców w Jabłonnie. Czy w najbliższych latach w Jabłonnie powstanie kolejna podstawówka, która odciąży obecnie funkcjonującą placówkę?

Już od nowego szkolnego dzieci będą uczyć się w nowym systemie oświatowym. Dojdą siódme klasy, a rok później ósme. W związku z tym zwiększy się liczba oddziałów. Na terenie naszej gminy do nowego systemu przygotowany jest jedynie Chotomów, gdzie liczba uczniów rozłoży się na dwie szkoły. Takiego komfortu nie ma w Jabłonnie, gdzie istnieje tylko jedna placówka. Podczas sobotniego pikniku w Szkole Podstawowej w Jabłonnie ten problem poruszył Jakub Janik, wiceprzewodniczący Rady Rodziców (na zdjęciu pierwszy od lewej).

– Myślę, że niedługo będziemy mieli tak dużo dzieci, że trzeba będzie pomyśleć o budowie drugiej szkoły podstawowej w Jabłonnie – mówił J. Janik. – Nasza szkoła jest fantastyczna, ale dzieciaki potrzebują miejsca. Musimy zadbać o to, żeby miały jak najlepsze warunki – dodał.

J. Janik zwrócił się do obecnego na uroczystości radnego Arkadiusza Syguły, iż wierzy, że Komisja Oświaty, Kultury i Sportu, poprze ewentualną inicjatywę powstania nowej szkoły.

Przypomnijmy, że obecna podstawówka już teraz jest przepełniona i za jakiś czas może dojść do tego, że dzieci będą musiały uczyć się na trzy zmiany. Idealnym miejscem na budowę nowej szkoły wydają się być okolice Osiedla Przylesie. Z każdym miesiącem w tamtym rejonie przebywa nowych mieszkańców, w tym tych najmłodszych.

Jabłonna Dla Mieszkańców