Jabłonna będzie płacić odszkodowania za brak ścieżek rowerowych?

– Pragniemy także oświadczyć, że jeżeli w wyniku zaniechań w realizacji obowiązków, jakie przyjęła na siebie Gmina Jabłonna, pozostałym gminom partnerskim zmniejszona lub cofnięta zostanie kwota dofinansowania to wystąpią one ze stosownym roszczeniem odszkodowawczym – ostrzegają wójta Chodorskiego włodarze sąsiednich gmin. Jabłonowski urząd ma coraz większe problemy z budową ścieżek rowerowych, a czasu na wykonanie inwestycji jest coraz mniej.

W czwartek, 21 czerwca Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa, Jacek Kowalski, burmistrz Nowego Dworu Maz., Paweł Kownacki, wójt gm. Wieliszew, Sławomir Mazur, wójt gm. Nieporęt, Tomasz Dąbrowski, burmistrz Łomianek, Antoni Kręźlewicz, wójt gm. Czosnów i Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina wystosowali do wójta Jarosława Chodorskiego specjalne pismo odnośnie budowy ścieżek rowerowych na terenie gm. Jabłonna.

– Pragniemy wyrazić swoje głębokie zaniepokojenie związane z nierozstrzygnięciem do chwili obecnej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na budowę ścieżek rowerowych na terenie Gminy Jabłonna. Zwracamy także uwagę, że postęp realizacji projektu w przypadku Gminy Jabłonna jest niewystarczający i znacząco odbiega od prezentowanego przez pozostałe gminy. Powoduje to ryzyko niedotrzymania końcowego terminu realizacji projektu, wyznaczonego dla wszystkich jego partnerów – informują włodarze sąsiednich gmin.

Prezydent, burmistrzowie i wójtowie dodają, że gm. Jabłonna wystąpiła już o wyłączenie części planowanych pierwotnie odcinków dróg rowerowych, zachowując pełną kwotę dofinansowania na znacznie ograniczony zakres prac.

– Partnerzy projektu nie wyrażą jednak zgody na dalszą ingerencję w jego przedmiot – czytamy w piśmie. – Pragniemy także oświadczyć, że jeżeli w wyniku zaniechań w realizacji obowiązków, jakie przyjęła na siebie Gmina Jabłonna, pozostałym gminom partnerskim zmniejszona lub cofnięta zostanie kwota dofinansowania to wystąpią one ze stosownym roszczeniem odszkodowawczym – dodają władze sąsiednich gmin.

Partnerzy projektu odnieśli się również do pomysłu wykonania kolejnego etapu budowy ścieżek rowerowych, którego realizację wójt Chodorski deklaruję w kolejnych latach.

– Dodatkowo, w sytuacji, w której Gmina Jabłonna nie wykona planowanych odcinków dróg rowerowych, trudne do uzasadnienia staje się również ubieganie się przez nią o środki w ramach II etapu realizacji ścieżek – informują.

Jabłonna Dla Mieszkańców

Komentarze

 • 26 czerwca 2018 at 09:31
  Link

  Przerażające. Wygląda na to, że niedoświadczeni ludzi dobrali się do władzy i mamy teraz tego efekty, a włodarze sąsiednich gmin nie zostawiają suchej nitki na szefostwie jabłonowskich władz. Trudno im się dziwić, bo poprzez brak działań naszej gminy na szwank narażone są sąsiednie samorządy, które dobrze przygotowały się do budowy ścieżek. I co dalej?

  Odpowiedz
  • 26 czerwca 2018 at 13:20
   Link

   NIEDOŚWIADCZONE ? a to dobre bo mnie się wydje że niektóre to już nawet lekko podstarzałe i z niejednego pieca chleb jadły a może i niejednej flaszki nektar piły 😉

   Odpowiedz
  • 26 czerwca 2018 at 17:22
   Link

   dobrali się??? zostali wybrani przez suweren to suweren ma… zanim ktoś zostanie dopuszczony do głosowania powinien odpowiedzieć na jakieś trzy proste pytania z wiedzy ogólnej. Przy jakiejś odpowiedzi nieprawidłowej głos jest nieważny. Wtedy nie miewalibyśmy takich władz…

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *