Igrają z lodem

Mimo że na chodnikach i jezdniach pojawił się lód, firmy odpowiedzialne za ich zimowe utrzymanie nie wyjechały do pracy. Powód? Urząd Gminy w dalszym ciągu nie wyłonił wykonawców. Na drogach już dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Niska temperatura spowodowała, że dziś rano chodniki i drogi gminne na terenie gm. Jabłonna były oblodzone. Na ul. Dębowej w Bożej Woli młoda kobieta straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w pobliskie ogrodzenie.

 

Mimo że w nocy z niedzieli na poniedziałek pogorszyły się warunki atmosferyczne, nie zadysponowano firm, które powinny być odpowiedzialne za zimowe utrzymanie chodników, miejsc postojowych, ciągów pieszo-jezdnych oraz dróg gminnych. Okazało się, że urząd spóźnił się z ogłoszeniem przetargów i nadal nie wyłonił żadnego wykonawcy. Nie wiadomo też, kiedy to zrobi.

 

Przetarg na zimowe utrzymanie dróg został podzielony na 3 części. Pierwsza obejmuje drogi w Chotomowie i Dąbrowie Chotomowskiej, druga w Jabłonnie, a trzecia we wsiach zachodnich. W ostatni piątek doszło do otwarcia ofert, jednak z wyników na pewno nie będą zadowoleni kierowcy. Oferenci zaproponowali wyższe stawki aniżeli gmina może przeznaczyć na utrzymanie dróg w Chotomowie, Dąbrowie Chotomowskiej i Jabłonnie. Jedynie w części dotyczącej wsi zachodnich jeden z potencjalnych wykonawców zmieścił się w kwocie, którą zamierza wydać urząd.

W innych gminach wykonawcy byli w gotowości już od kilku tygodni. M.in. w sąsiednim Wieliszewie przygotowano się do nadchodzącej zimy już na początku listopada.

W gm. Jabłonna nie ma również wykonawcy na zimowe utrzymanie chodników, miejsc postojowych, ciągów pieszo-jezdnych i dróg gruntowych. Do jutra do godz. 10.00 potrwa składanie ofert.

Jabłonna Dla Mieszkańców