Groźny pożar w Trzcianach. Ogień w lesie

Aż osiem zastępów straży pożarnej gasiło wczorajszy pożar poszycia leśnego w Trzcianach. Ogień objął powierzchnię około trzech tysięcy metrów kwadratowych. Dzisiaj strażacy ponownie wyruszyli do Trzcian.

W środę, 3 czerwca o godz. 16.28 strażacy zostali poinformowani o pożarze w lesie na terenie Trzcian. Jako pierwsi na miejscu pojawili się druhowie z OSP Jabłonna oraz straż leśna. Jabłonowscy strażacy rozpoczęli akcję od podania dwóch prądów wodnych, kolejne zastępy uczyniły to samo.

Z racji, że w lesie było sucho i występował trzeci stopień zagrożenia pożarowego, niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się ognia było duże. Straż musiała dokładnie przelewać poszycie leśne, które ostatecznie spłonęło na powierzchni około 3 tysięcy metrów kwadratowych.

Warto zwrócić uwagę, że dojazd do wczorajszego pożaru nie był łatwy. Strażacy musieli przejeżdżać dróżkami, przy których występowały liczne zadrzewienia. To powodowało dłuższy czas dojazdu niż zwykle. Ponadto wozy musiały uzupełniać wodę w ujęciu w Suchocinie.

Akcja trwała 3 godziny i 5 minut. Wzięły w niej udział zastępy z OSP Jabłonna (2), OSP Chotomów (2), OSP Krubin (2), OSP Janówek i JRG Legionowo.

Jak udało się nam ustalić, dzisiaj (tj. 4 czerwca) ok. godz. 14.00 do legionowskiej straży wpłynęła informacja o kolejnym pożarze w lesie w Trzcianach.

Jabłonna Dla Mieszkańców