Goście z Estonii odwiedzili komendę powiatową

Wczoraj w legionowskiej komendzie policjanci gościli delegację studentów Estońskiej Akademii Nauk o Bezpieczeństwie w Tallinnie. Kadeci w ramach wizyty studyjnej w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie mieli też czas na zwiedzanie liniowej jednostki Policji w Polsce.

Estońscy kadeci przyjechali do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w ramach wizyty studyjnej, podczas której realizowali zagraniczne praktyki zawodowe. Wczoraj od godz. 12:00 do 13:00, 6 studentów z Estonii było gośćmi Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie mł.insp. Anny Jędrzejewskiej-Szpak.

Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego powitania gości przez mł.insp. Annę Jędrzejewska-Szpak w gabinecie komendanta powiatowego. Był czas na poczęstunek, wymianę informacji w zakresie ogólnych zasad funkcjonowania policji w Estonii i w Polsce, a także funkcjonowania KPP w Legionowie. Goście zadawali pytania, na które odpowiadała Pani Komendant, ale także sami udzielali informacji o swoich doświadczeniach. Kadeci wręczyli gospodarzowi spotkania pamiątkowy prezent i – znanym w umundurowanych formacjach zwyczajem – sami również zostali obdarowani emblematami legionowskiej komendy.

Goście zwiedzili stanowisko kierowania dyżurnego, pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz miejskiego monitoringu. W czasie zwiedzania legionowskiej komendy Estońscy kadeci mieli możliwość rozmowy z policjantami pełniącymi służbę i przebywającymi w komendzie. Duże zainteresowanie gości wzbudzał tabor samochodowy wykorzystywany przez polskich policjantów.

Na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnych pamiątkowych zdjęć.

kom. Jarosław Florczak / KPP Legionowo