Gmina kupuje 4 mieszkania na lokale komunalne

Urząd Gminy wyłoży ponad 1.000.000 złotych na zakup 4 mieszkań, do których już niedługo wprowadzą się mieszkańcy budynków komunalnych będących w zasobie jabłonowskiego samorządu. Gmina już wytypowała mieszkańców, którzy przeprowadzą się do nowych lokali.

Gmina postanowiła nabyć nowy lokal mieszkalny m.in. w niedawno wybudowanym budynku przy ul. Różowej 7 w Jabłonnie. Mieszkanie ma powierzchnię 32,14 m2 i będzie kosztować 221.000 zł.

– Kilka godzin temu osoba, której proponujemy ten lokal, wyraziła zgodę i zaakceptowała warunki. Jest to lokal obecnie w stanie deweloperskim. Zaakceptowała, że chwilę poczeka, zanim doprowadzimy ten lokal do stanu minimum., do którego jesteśmy zobowiązani (…). Jak tylko będzie podpisana uchwała, dokonamy nabycia, rozpoczniemy prace związane ze wstawieniem drzwi, zrobieniem podłogi i minimum białego montażu, który wskazywany jest w ustawie – mówiła w trakcie wrześniowej sesji sekretarz gminy Agnieszka Sobczak.

Gmina zakupi także 3 inne lokale: przy ul. Leśnej 17E (powierzchnia 48,22 m2) za 265.000 zł, przy ul. Leśnej 17F (51,46 m2) za 308.000 zł i przy ul. Akademijnej 7 (33,71 m2) za 220.000 zł. W przypadku dwóch pierwszych lokali, gmina zakupi także miejsca postojowe. Ponadto gmina poniesie koszty sporządzenia aktów notarialnych przenoszących własność.

– Komisja Spraw Społecznych również zapoznawała się z wyżej głosowanymi ustawami i odnosiliśmy się z tego zaciekawieniem. To jest bardzo dobry kierunek. Podejmujemy wysiłek, ale mam też nadzieję, że następne uchwały będą dotyczyły mieszkań dla lokatorów w ośrodkach zdrowia – stwierdził wiceprzewodniczący rady Radomir Czauderna.