Fundacja bałagani w lesie

– Często spaceruję po lesie w Janówku Drugim i od kilku miesięcy pojawia się tam coraz więcej śmieci. Są jakieś stare zabawki, dywaniki. Kto to posprząta? – alarmuje mieszkaniec. Jak okazało się, nabałaganiła… Fundacja Trzciany.

Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec, który poinformował nas, że od paru miesięcy w lesie w Janówku Drugim funkcjonuje dzikie wysypisko śmieci. – Kiedy gmina posprząta ten bałagan? – pyta pan Adam.

Jak można zaobserwować na zdjęciach, w lesie znajdują się stare urządzenia pochodzące z placu zabaw. Jeszcze do niedawna były tam wyrzucone także wykładziny.

Okazuje się jednak, że las znajduje się na działce prywatnej, co wyjaśnił wójt na jednym z ostatnich posiedzeń Rady Gminy.

– To jest plac zabaw, który Fundacja Trzciany w zeszłym roku, chyba we wrześniu, nabyła od Szkoły Podstawowej w Chotomowie – mówił wójt Jarosław Chodorski, który jeszcze niedawno był prezesem wspomnianej fundacji.

Fundacja Trzciany zapłaciła za plac zabaw 1000 zł. W przyszłości urządzenia mają zostać zamontowane na działce fundacji. Tylko czy do tego czasu będą jeszcze nadawać się do czegokolwiek?

Jabłonna Dla Mieszkańców