FOTO. Wiwat Maj, Trzeci Maj!

– Jako radny gm. Jabłonna zobowiązałem się przed mieszkańcami, że będę działać dla dobra naszej gminy. Tak, by gm. Jabłonna była postrzegana przez pryzmat jej rozwoju i piękna. Jestem przekonany, że w przyszłości uda się nam ten cel osiągnąć – mówił podczas wczorajszych koncertów patriotycznych radny Adam Krzyżanowski. W Jabłonnie i Chotomowie odbyły się uroczystości z okazji 227. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Mieszkańcy Jabłonny upamiętnili święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja wspólnym Polonezem na dziedzińcu jabłonowskiego Pałacu. Jak można było zauważyć, tańcem była zainteresowana również licznie zebrana publiczność.

Jeszcze przed Polonezem w sali balowej Pałacu odbył się koncert patriotyczny „Wiwat Maj, Trzeci Maj!”. Przed publicznością zaprezentował się zespół Art Creative Band, który zaśpiewał najpiękniejsze pieśni patriotyczne. W przerwach Damian Ściseł, prowadzący koncert zadawał publiczności pytania związane z wydarzeniami sprzed 227 lat. Jak okazało się, mieszkańcy naszej gminy, byli przygotowani bardzo dobrze. Oczywiście każda dobra odpowiedź była nagrodzona cenną nagrodą ufundowaną przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Tego samego dnia koncert patriotyczny odbył się także w kościele Chotomowie. Również w tej miejscowości publiczność była pod wrażeniem repertuaru przygotowanego przez artystów.

Koncerty zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jabłonna. Adam Krzyżanowski, prezes stowarzyszenia zapowiedział, że trzeci – a jednocześnie ostatni – koncert z okazji 227. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędzie się w tę niedzielę o godz. 17.00 w kościele w Rajszewie.

flaga_rp

Jabłonna Dla Mieszkańców