FOTO: Tłumy dzieci na zabawie w Suchocinie

Takiej zabawy wsie zachodnie dawno nie widziały. Ponad setka dzieciaków z Suchocina, Janówka Drugiego i Trzcian wzięła udział w Zabawie Choinkowej w Domu Weselnym Eden. Święty Mikołaj miał ręce pełne roboty. Nie wierzycie? Zobaczcie na zdjęciach.

W niedzielę, 17 stycznia w Suchocinie odbyła się Choinka dla najmłodszych mieszkańców Suchocina, Janówka Drugiego i Trzcian. Ci szczelnie wypełnili salę Edenu i z niecierpliwością wyczekiwali rozpoczęcia imprezy.

– Miło mi, że nasze wsie potrafią się zjednoczyć. Kiedy widziałam wspólną pracę sołtysów i rad sołeckich dla dzieci, po prostu radowało mi się serce – mówiła radna Teresa Gałecka.

Należy podkreślić, że zabawa została profesjonalnie przygotowana, a sołtysi Robert Liszewski, Mirosław Podgrudny i Ryszard Doktor potrafili zmobilizować wielu okolicznych mieszkańców do pomocy. Brawo!

– Mikołaj, Mikołaj, Mikołaj! – krzyczały dzieci, zapraszając bardzo ważnego gościa do środka.

Ten przyjechał z dalekiej Laponii ze swoimi Śnieżynkami. Przez blisko godzinę trwało wydawanie prezentów, natomiast dzieci chętnie recytowały wierszyki i pozowały do wspólnych zdjęć. W międzyczasie najmłodszych zabawiał klaun. Można było również poczęstować się wieloma smakołykami.

Następnie przyszedł czas na część artystyczną. Organizatorzy zapewnili pokazy magika, pani z prawdziwym (!) wężem boa oraz klauna i dwóch sympatycznych czworonogów. Sporo radości sprawili także prowadzący imprezę, którzy porwali do zabawy całą salę. Dzieci na pewno na długo zapamiętają niedzielną imprezę!

DS