FOTO. Koncert pełen emocji w Chotomowie

Ten koncert na długo zapadnie w pamięci parafian z Chotomowa. W tamtejszej Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wystąpił zespół „Wypłyń na głębie”, który zaprezentował utwory muzyczne połączoną z poezją papieską. W kościele były obecne relikwie Jana Pawła II.

W niedzielę, 8 października w chotomowskim kościele odbył się koncert z okazji XVII Dnia Papieskiego. Jego organizatorami byli ks. proboszcz Mirosław Gawryś oraz radny Adam Krzyżanowski.

DSC_2104 — kopia

Na koncercie pojawiło się wielu mieszkańców

Koncert „Idźmy naprzód z nadzieją”, którego motywem przewodnim była poezja papieska, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem parafian. Chwilami wszyscy słuchali artystów w zadumie, by przy radośniejszych utworach włączyć się do wspólnych śpiewów.

Po koncercie ks. proboszcz Mirosław Gawryś podziękował wykonawcom za teksty powiedziane pięknym językiem oraz pomysłodawcy za organizację koncertu. Wspomnianym pomysłodawcą był radny Adam Krzyżanowski, który zauważył, że frekwencja pokazała, iż warto organizować takie koncerty, po czym zaprosił wszystkich na papieskie kremówki.

DSC_2124 — kopia

Proboszcz Gawryś i radny Krzyżanowski podziękowali parafianom za obecność

Warto dodać, że dzięki Jackowi Rucińskiemu w kościele w Chotomowie pojawiły się relikwie w postaci włosów Jana Pawła II. Relikwie były obecne również w Rajszewie i będą w najbliższą niedzielę na koncercie papieskim w kościele w Jabłonnie.

Jabłonna Dla Mieszkańców