Dzieci jednak popływają za darmo

Po fali krytyki gm. Jabłonna postanowiła przywrócić bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczniowie będą mogli popływać na jabłonowskiej pływalni w drugim tygodniu ferii zimowych.

Tuż przed feriami Urząd Gminy poinformował o odwołaniu bezpłatnych zajęć na pływalni w Jabłonnie. Urzędnicy tłumaczyli to troską o zdrowie najmłodszych użytkowników basenu. Mimo to popołudniami odbywały się płatne wejścia na pływalnię, z których mogły korzystać także dzieci i młodzież. Przez internet przewinęła się fala krytyki, wytykano urzędowi oraz GCKiS Jabłonna chęć zarabiania na dzieciach.

Urząd Gminy oraz GCKiS postanowili przywrócić bezpłatne zajęcia.

– Szanowni Państwo, zarządca pływalni – Gminne Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie, przekazał informację, że w II tygodniu ferii zimowych dzieci i młodzież z naszej Gminy będą mogły nieodpłatnie korzystać z basenu. Przed rozpoczęciem ferii zostały wykonane badania wody basenowej, które wykazały przekroczone stężenie chloroformu. W porozumieniu z Sanepidem, GCKiS w Jabłonnie podjął decyzję o konieczności odwołania porannych zajęć na basenie. Dziecięce organizmy są szczególnie narażone na szkodliwe oddziaływanie chloroformu, ze względu na ich zdrowie i bezpieczeństwo zapadła decyzja o zawieszeniu wejść na basen w godzinach 9:00-13:00. W mijającym tygodniu, na jabłonowskiej pływalni zostały wymienione filtry oraz woda. Korzystanie z basenu jest w pełni bezpieczne dla zdrowia dzieci. Podwyższone stężenie chloroformu jest skutkiem oczyszczania wody, stąd też korzystając z basenu należy zwracać szczególną uwagę na higienę. W II tygodniu ferii zimowych (4-8 lutego) dzieci i młodzież będą mogły bezpłatnie korzystać z basenu. Godziny wejść: 10:00; 11:00; 12:00, 13:00. Przepraszamy za utrudnienia związane z odwołaniem bezpłatnych wejść na basen w I tygodniu ferii zimowych. Decyzja była podyktowana troską o zdrowie najmłodszych użytkowników basenu – informuje Urząd Gminy.

Daniel Szablewski, fot. Urząd Gminy