Drogowców zima nie zaskoczy

Chyba wszyscy znamy dowcipy o drogowcach, którzy pomimo posiadanej wiedzy na temat zbliżającej się pogody, bardzo często reagują zbyt późno. Efektem są śliskie, zasypane i nieprzejezdne drogi. Tym razem w gm. Jabłonna ma być inaczej.

Do przetargu na zimowe utrzymanie dróg gminnych zgłosiły się dwie firmy – PPHU Anetka z Nowego Dworu Mazowieckiego i TIP-TOP z Sierpca. Gmina Jabłonna zamierza przeznaczyć na ten cel blisko 400 tys. zł. Nowodworska firma zaproponowała cenę ok. 350 tys. zł, natomiast TIP-TOP niecałe 168 tys. zł. Pierwsza firma zapewnia, że akcję odśnieżania jest w stanie rozpocząć w ciągu godziny od powiadomienia, natomiast druga w ciągu 35 minut. Wszystko wskazuje na to, że umowa zostanie podpisana z TIP-TOP.

Zamówienie zostało podzielone na dwa zadania. Pierwsze zakłada zimowe utrzymanie dróg o nawierzchni asfaltowej wraz z jednokrotnym zamiataniem. Łączna długość dróg od odśnieżania wynosi 67,769 km. Z kolei drugie przewiduje utrzymanie dróg gruntowych, chodników, parkingów i ciągów pieszo-jezdnych wraz z ich jednokrotnym zamiataniem. W tym przypadku drogowcy będą mieli do przejechania 64,70 km.

Jabłonna Dla Mieszkańców