Czekają na łącznik ulic Zegrzyńskiej i Szarych Szeregów

Mieszkańcy ulicy Szarych Szeregów w Jabłonnie, żeby dojechać do innych rejonów ich miejscowości, muszą nadkładać drogi i przemieszczać się przez Legionowa. Ich marzeniem jest budowa nowej drogi, która będzie prowadzić do ulicy Zegrzyńskiej. Czy w tym roku zostanie wykonana ta priorytetowa inwestycja?

– Kiedy rozpoczniemy tę inwestycję? W pierwszym półroczu czy w drugim? Prac do wykonania jest jeszcze bardzo dużo, a o tej inwestycji rozmawiamy już od półtora roku – zapytał na lutowym posiedzeniu radny Zenon Chojnacki.

Wicewójt Marcin Michalski odpowiedział, że gmina posiada dokumentację na rozbiórkę budynku magazynowego. Właśnie przez działkę, na której ten znajduje się, ma przebiegać planowana w przyszłości droga. Wicewót dodał, że gmina zamierza w marcu wyłonić projektanta i zaprojektować nową drogę.

– Rozmawiałem parokrotnie z wójtem, wicewójtem i wszystkimi wokół. Chciałbym zobaczyć, co z tego zostało zrealizowane, bo planów nie ma i nie wiemy kiedy rozpoczniemy inwestycję. W budżecie nie byłoby pieniędzy na to zadanie, gdybyśmy nie upomnieli się o nie. Dzisiaj mamy działkę gminną, która nie jest wydzielona pod drogę, a znaków zapytania jest strasznie dużo – drążył temat radny Chojnacki. – Będę mocno przy tym chodził. Jeśli w sprawie pozwolenia na budowę będę musiał zostać w starostwie nawet na noc, to zostanę. Niemniej dajcie mi szansę, żebym miał za czym chodzić, bo na dziś nie ma jeszcze nic. Proszę o pomoc i konkretną deklarację – kontynuował.

Radny poprosił również, żeby urząd przygotował na marcową sesję Rady Gminy dokładny harmonogram prac związanych z wybudowaniem łącznika.

Wójt Jarosław Chodorski zauważył, że gmina pracuje nad przygotowaniem specyfikacji istotnych zamówień publicznych dotyczących rozbiórki magazynów, które stoją na gminnej nieruchomości. Na początku marca urząd ogłosił zamówienie dotyczące rozbiórki części budynku magazynowego przy ul. Szarych Szeregów 2. Oferenci mogli aplikować do czwartku.

Jabłonna Dla Mieszkańców