Czarne Koszule lepsze od Wisły

Kolejnym rywalem jabłonowskiej Wisły były dobrze nam znane rezerwy warszawskiej Polonii, które na co dzień grają na tym samym szczeblu rozgrywkowym, co wiślacy. Zwyciężyli goście, którzy powrócili do Warszawy z wygraną 2:1.

Wcześniejsza konfrontacja podczas przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2017/2018 zakończyła się wygraną podopiecznych Ryszarda Stromeckiego w stosunku 4:1. Od tamtego momentu widać gołym okiem zmiany kadrowe w zespole ze stolicy, w tym też postawienie na młodych adeptów własnej akademii. Mecz toczył się płynnie, gra z obu stron nie była szarpana, co na pewno cieszyło oczy 35-osobowej grupy kibiców, którzy mimo skwaru wybrali się obejrzeć ten sparing. Obie strony postawiły na piłkę ofensywną, co skutkowało wieloma sytuacjami pod bramkami i gdyby nie rozregulowane celowniki napastników obu drużyn, wynik byłby na pewno wyższy, a może i hokejowy. Cieszy coraz lepsza gra i zgranie Wisły oraz zawodnicy rezerwowi, którzy mogą być solidnym wzmocnieniem na zbliżające się rozgrywki ligowe oraz pucharowe. Wszystko okaże się niebawem.

Wisła Jabłonna – Polonia II Warszawa 1:2 (1:2)

Skład: Tomasz Kokosiński (46′ Mariusz Góralski, 67′ Patryk Żemajtis) – Piotr Małyszew (53′ Zbigniew Marzęcki), Hubert Koński, Michał Banaszek, Mateusz Mrozowski (46′ zawodnik testowany I) – Krzysztof Bolkowski ( 76′ Dawid Salwin), Konrad Karaszewski (46′ zawodnik testowany II), Adam Stromecki, Rooka (62′ zawodnik testowany III) – Łukasz Karczmarczyk (71′ zawodnik testowany IV) – Paweł Madej

Żółte kartki – Konrad Karaszewski i zawodnik testowany I

Bramki:
1:0 31′ Paweł Madej (as. Łukasz Karczmarczyk)
Mateusz Mrozowski fenomenalnie podaje na prawą stronę do Łukasza Karczmarczyka, który na pełnej szybkości zagrywa płasko wzdłuż pola karnego Polonii, gdzie Paweł Madej uderza w prawą stronę podczas gdy bramkarz leci w przeciwną.

1:1 33′ Polonia II Warszawa
Zagranie z prawej strony do środka w okolice 40 m od bramki Wisły. Płaskie podanie pomiędzy dwoma obrońcami z Jabłonny i w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem płaskim strzałem pomiędzy nogami gracz Polonii wyrównuje stan meczu.

1:2 45′ Polonia II Warszawa
Dośrodkowanie z lewej strony zawodnika Polonii. Wychodzi Tomek Kokosiński, niestety zostaje uprzedzony przez gracza gości i ten głową lobuje naszego bramkarza.

Statystyki:
Celne/niecelne I połowa
Wisła 6/4
Polonia 4/3

Celne/niecelne II połowa
Wisła 6/2
Polonia 5/2

Rzuty rożne I/II połowa
Wisła 6/4
Polonia 2/2

Następny sparing już jutro. Przeciwnikiem Wisły będzie AGAPE Białołęka.

Źródło: Wisła Jabłonna, Piotr Siara Sieradzki