Co z pieniędzmi za (zlikwidowaną) linię dowozową?

Mieszkańcy Chotomowa już od lutego nie mogą korzystać ze zlikwidowanej linii dowozowej obsługującej trasę PKP Chotomów – PKP Legionowo. Wójt Jarosław Chodorski woli przeznaczyć zaoszczędzone środki na inne linie komunikacyjne niż na budowę chodnika w Chotomowie.

Podczas ostatniej sesji radny Arkadiusz Syguła zaproponował, by przenieść pieniądze zarezerwowane w budżecie na funkcjonowanie linii dowozowej, która została zlikwidowana w wyniku decyzji wójta, na budowę chodnika na ul. Partyzantów w Chotomowie.

To nie spodobało się J. Chodorskiemu: – Właśnie zabieramy 130.000 złotych ze środków przeznaczonych na komunikację w gm. Jabłonna – ostrzegał.

– Te środki są już zabrane, ponieważ linia dowozowa nie chodzi i nie będzie chodzić. Niech te pieniądze pozostaną w Chotomowie – mówił radny Syguła.

Wójt jednak w dalszym ciągu upierał się, że wspomniana kwota była przeznaczona na komunikację nie tylko w w Chotomowie, ale w całej gm. Jabłonna. Przestał dopiero, gdy radny wskazał mu zapisy mówiące o trasie PKP Chotomów – PKP Legionowo.

W trakcie sesji radni dyskutowali również nad uchwaleniem cen biletów miesięcznych i jednorazowych dla linii „L” na trasach Nowy Dwór Mazowiecki – Jabłonna oraz Olszewnica Stara – Jabłonna, które jeszcze w tym roku mają funkcjonować w gm. Jabłonna. Według projektu uchwały, bilet miesięczny pełnopłatny ma kosztować 70 zł, miesięczny ulgowy 35 zł, jednorazowy pełnopłatny 3 zł, a jednorazowy ulgowy 1,50 zł. W „L”-kach mają być honorowane bilety ZTM 90- i 30-dniowe, Karta Mieszkańca Gminy Jabłonna i bilet seniora. Z racji, że Komisja Rozwoju nie uzyskała jeszcze pełnej informacji na ten temat, procedowanie uchwały przeniesiono na sesję majową.

– Od początku pracujemy nad tym, żeby poprawić komunikację na terenie gm. Jabłonna. Wypracowaliśmy jakąś strategię, teraz zabraliśmy część środków przeznaczonych na komunikację, wnioskujemy o przeniesienie o kolejny miesiąc, czyli tak naprawdę nie chcemy poprawić tej komunikacji? – denerwował się wójt Chodorski.

Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy zauważył, że radni nie są jeszcze przekonani do  uchwały przedstawionej przez urząd i że przez najbliższy miesiąc komunikacja może funkcjonować na obecnym poziomie.

Jabłonna Dla Mieszkańców