Chotomów chce połączenia z Legionowem. Wsie zachodnie też

Jak bumerang powraca temat komunikacji autobusowej na terenie gminy Jabłonna. Trwają negocjacje dotyczące przedłużenia trasy 741 do metra Młociny. Czy powstanie również linia łącząca Bożą Wolę, Jabłonnę, Legionowo i Chotomów?

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy dowiedzieliśmy się, że Urząd Gminy prowadzi rozmowy na temat przedłużenia linii 741 z Chotomowa do metra Młociny. Pod uwagę brana jest również możliwość przedłużenia trasy w drugą stronę do Olszewnicy. Gmina chciałaby zwiększyć liczbę kursów z 15 do 20 dziennie. Takie zmiany spowodowałyby zwiększenie kosztów funkcjonowania linii o 70.000 zł rocznie.

Ponadto urząd poinformował, że linie 723 i 731 nie dojeżdżają do metra z powodu decyzji Warszawy. Przytoczono wypowiedź ZTM, z której wynika, że o trasie autobusu na terenie Warszawy decyduje właśnie Warszawa.

Poruszono także temat linii L. Gmina obecnie rozważa uruchomienie linii tylko na jednej trasie – od granic z Nowym Dworem Mazowieckim do osiedli po drugiej strony obwodnicy Jabłonny.

– Jak pan wójt zamierza zabezpieczyć dojazd nam chotomowiakom do Legionowa? – zapytał radny Arkadiusz Syguła.

Wójt Jarosław Chodorski odpowiedział, że mieszkańcy Chotomowa mogą korzystać z linii 741, 723 i 731.

– Przesiadając się? Na około mamy jeździć? Równie dobrze mamy połączenie z Ursynowem. Mamy wszędzie połączenie, nawet z Krakowem! – zdenerwował się radny.

W trakcie dalszej dyskusji skupiono się przede wszystkim na linii L. Radni zauważyli, że warto zastanowić się nad uruchomieniem autobusu, który przejeżdżałby przez Bożą Wolę, Jabłonnę, Legionowo oraz Chotomów. Pojawiały się także propozycje, żeby autobus nie dojeżdżał jedynie do granicy z Nowym Dworem Mazowieckim, ponieważ mieszańcy wsi zachodnich często załatwiają swoje sprawy w centrum wspomnianej miejscowości.

Ponadto przegłosowano wniosek, według którego ma zostać powołana gminna komisja zajmująca się problemem komunikacji na terenie gm. Jabłonna.

Jabłonna Dla Mieszkańców