Chodorski znokautował opozycję

869 – tyloma głosami Jarosław Chodorski wygrał z Mariuszem Grzybkiem w wyborach na wójta gm. Jabłonna. Mimo początkowych zapowiedzi, zwolennicy opozycji nie zmobilizowali się i tym samym nie udali się do urn wyborczych. Wójt ma również większość w nowej Radzie Gminy.

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów na wójta gm. Jabłonna. Tak jak informowaliśmy w niedzielę wieczorem, najwięcej głosów zebrał dotychczasowy włodarz – Jarosław Chodorski. Na obecnego wójta zagłosowało 3811 wyborców (56,43%). Drugie miejsce zajął Mariusz Grzybek, który zebrał 2942 głosy (43,57%). J. Chodorski zwyciężył w 7 obwodach, natomiast M. Grzybek górą był tylko w 2.

– Dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy. Wynik wczorajszych wyborów przyjąłem z ogromnym wzruszeniem. Zapewniam, że nie zawiodę pokładanego we mnie zaufania. Już nieraz pokazaliśmy, że wspólnie możemy góry przenosić. Dziś otwieramy nowy rozdział historii naszej gminy! Dziękuję!!! – napisał na Facebooku wójt Chodorski.

– Serdecznie dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w głosowaniu i okazane mi ogromne poparcie. To był dla mnie wielki zaszczyt reprezentować Was w radzie gminy i stawać w demokratycznej rywalizacji o Państwa zaufanie. Gratuluję panu Jarosławowi Chodorskiemu wygranej i życzę, by przez najbliższą kadencję zrealizował wszystkie postulaty mieszkańców i podjęte w kampanii zobowiązania – czytamy na Facebooku M. Grzybka.

Tuż po pierwszej turze wydawało się, że M. Grzybek ma duże szanse na zwycięstwo z J. Chodorskim. Opozycja upatrywała je w wynikach z pierwszego głosowania, kiedy za J. Chodorskim opowiedziało się 40,73% głosujących, a za jego kontrkandydatami – 59,27%. Rzeczywistość była całkiem inna – M. Grzybek licząc na wyborców Adama Krzyżanowskiego i Katarzyny Dąbrowskiej, dopisał do swoich głosów jedynie 676 z dodatkowej puli 2728.

Co było powodem takiego obrotu sprawy? Z pewnością fatalny termin drugiej tury wyborów, który przypadł na koniec długiego weekendu. Poza tym przerwę między wyborami lepiej przepracował J. Chodorski, który był zdecydowanie aktywniejszy i bardziej widoczny niż M. Grzybek. Swoje zrobiła również debata między kandydatami – internautom bardziej spodobała się postawa J. Chodorskiego, który był mniej zestresowany aniżeli M. Grzybek.

Tegoroczne wybory okazały się sporą porażką opozycji. Nie dość, że J. Chodorski pozostał wójtem, to z mandatami pożegnali się prawie wszyscy opozycyjni radni. Obecny układ sił w Radzie Gminy Jabłonna jest na korzyść wójta, która już teraz ma po swojej stronie przynajmniej 9 radnych na 15. Aktualnie toczą się kuluarowe rozmowy odnośnie tego, który radny obejmie stanowisko przewodniczącego rady. Według nieoficjalnych informacji kandydatów jest dwóch – Wojciech Nowosiński i Radomir Czauderna. Naturalnym kandydatem do objęcia tej funkcji wydaje się R. Czauderna, który jest bardziej lojalny względem J. Chodorskiego. R. Czauderna przed wyborami – mimo sympatii politycznych – nie znalazł się na listach wyborczych PiS, tylko wystartował z komitetu J. Chodorskiego, natomiast W. Nowosiński postanowił ubiegać się o mandat z innego komitetu.

Jabłonna Dla Mieszkańców