Chodorski zatrzymuje inwestycje na Bukowcu

– W projekcie budżetu na 2018 rok nie ma takiego zadania – poinformował wójt Chodorski odnośnie budowy oświetlenia na łączniku ul. Szarych Szeregów i Zegrzyńskiej oraz chodnika na ul. Szarych Szeregów w Jabłonnie. Radni przypomnieli wójtowi, że miał zrealizować tę inwestycję już w 2017 roku.

Mieszkańcy jabłonowskiego Bukowca nawet nie mają co liczyć na inwestycje na ich osiedlu. Podczas grudniowej sesji Rady Gminy wójt poinformował, że w projekcie budżetu nie ma zadania dotyczącego budowy oświetlenia i chodnika.

– Czy będzie łącznik (ul. Szarych Szeregów i Zegrzyńskiej) oświetlony? Czy będzie chodnik na ul. Szarych Szeregów? – zapytał radny Zenon Chojnacki.

– Przed chwilą państwo głosowali projekt budżetu. W projekcie budżetu na 2018 rok takiego zadania nie ma – odpowiedział wójt Jarosław Chodorski.

Należy wiedzieć, że autorem budżetu jest wójt, który w tym roku nie zaproponował nawet złotówki na realizację wspomnianej inwestycji. Co więcej, prace mógł wykonać już w 2017 roku, ponieważ gmina posiadała środki finansowe na budowę oświetlenia i chodnika, ale nie zrobił tego.

– Panie wójcie, ma pan pieniądze i powiedział pan, że do końca roku to zrobi. Przecież to powinno być zrobione w tym roku – mówił jeszcze pod koniec grudnia Z. Chojnacki.

– Kto tak powiedział? – zapytał wójt Chodorski.

– Pan nie jest kłamcą, pan jest wielkim kłamcą! – zdenerwował się radny.

Witold Modzelewski, przewodniczący rady stwierdził, że wójt faktycznie parę razy składał takie deklaracje. W trakcie dyskusji Z. Chojnacki zauważył, że powodem braku inwestycji może być złośliwość wójta w stosunku do niego. Przecież już kilka miesięcy temu, kiedy radny był na zagranicznym wyjeździe, wójt zorganizował uroczyste otwarcie nowej drogi na Bukowcu. Zrobił to „przypadkowo” bez radnego.

Jabłonna Dla Mieszkańców