Brakuje mieszkań komunalnych, a budynek stoi pusty

Mimo że w styczniu wójt nie uzyskał zgody na sprzedaż nieruchomości przy ul. Piusa 13 w Chotomowie, znajdujący się tam budynek nadal nie został przeznaczony na cele mieszkaniowe. Gdy na terenie gminy brakuje lokali komunalnych, będący w dobrym stanie budynek stoi pusty.

Wraz z początkiem bieżącego roku Urząd Gminy zaproponował, żeby sprzedać działkę o powierzchni 2.564 metrów kwadratowych przy ul. Piusa 13 w Chotomowie. Jej wartość rynkową szacowano na kwotę blisko 300.000 zł. Radni nie wyrazili zgody i nieruchomość nadal jest własnością gminy. Tak samo jak znajdujący się na działce budynek, który w związku z taką decyzją miał zostać przeznaczony na mieszkania komunalne.

Minął już prawie rok i budynek przy ul. Piusa nadal stoi pusty i niszczeje. Na ostatnim posiedzeniu Komisji Spraw Społecznych zwróciła na to uwagę radna Marta Lipińska, która zauważyła, że od dwóch lat rozmawia się o przenoszeniu mieszkańców, a wspomniany obiekt nie jest wykorzystywany.

– To niech pani przesiedli (mieszkańców – dop. red.) – odpowiedział wójt Jarosław Chodorski.

– To nie ja rządzę gminą i to nie ja jestem wójtem. Jak będę wójtem, to będę rządzić, jak nie jestem, to nie rządzę. Proszę nie mówić, że ja mam to zrobić – zdziwiła się radna Lipińska.

Wójt stwierdził, że komisja może podjąć wniosek o przeznaczeniu budynku na mieszkania komunalne lub socjalne i wtedy gmina będzie mogła powoływać się na decyzję radnych. Wniosek został przegłosowany.

Jabłonna Dla Mieszkańców