Biskup poświęcił nowe organy

W ostatnią sobotę w Kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się uroczystość 30-lecia istnienia parafii i poświęcenia nowych organów mechanicznych. Mszę św. sprawował biskup Romuald Kamiński. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Sobotnie uroczystości były wyjątkowe dla mieszkańców Bożej Woli i Suchocina, którzy na co dzień uczęszczają do kościoła na Osiedlu Młodych w Nowym Dworze Mazowieckim. W trakcie mszy św. biskup Romuald Kamiński poświęcił nowe organy mechaniczne. Od kilku lat ks. Krzysztof Czyżyk, dziekan dekanatu nowodworskiego starał się o ich zakup.

Podczas uroczystości okoliczne samorządy były reprezentowane przez: Jarosława Chodorskiego, wójta gm. Jabłonna, Adama Krzyżanowskiego, radnego gm. Jabłonna i Jacka Kowalskiego, burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego. W trakcie mszy św. dziekan Czyżyk podziękował burmistrzowi Kowalskiemu za ufundowanie mikrofonów do kościoła, natomiast radnemu Krzyżanowskiemu za podarowanie obrazu św. Cecylii.

Po mszy św. odbył się okolicznościowy koncert, a następnie piknik parafialny. W organizację pikniku zaangażowali się mieszkańcy Suchocina, w tym radna Teresa Gałecka, sołtys Robert Liszewski i były sołtys Zbigniew Czech.

Jabłonna Dla Mieszkańców