Biblioteka z dofinansowaniem

Jabłonowska biblioteka uzyskała dofinansowanie w wysokości 14.000 zł. Anna Czachorowska, dyrektor placówki przeznaczy te środki na zakup nowości wydawniczych.

Pod koniec lipca została podpisana umowa między Biblioteką Narodową a Gminną Biblioteką Publiczną w Jabłonnie dotycząca dofinansowania w ramach zadania Priorytet 1- „Zakup Nowości Wydawniczych do Bibliotek Publicznych” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Celem Programu realizowanego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” jest wzbogacenie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych, w tym księgozbiorów dla dzieci i młodzieży. W tym roku Biblioteka w Jabłonnie otrzymała dofinansowanie, tak jak w roku ubiegłym w wysokości 14. 000 zł. Są to największe z dotychczasowych dotacji, otrzymywanych przez naszą Bibliotekę od 13 lat – informuje jabłonowska biblioteka.

Zapraszamy więc od 20 sierpnia miłośników książek do biblioteki w Jabłonnie i filii w Chotomowie do wypożyczania nowych pozycji książkowych.

Jabłonna Dla Mieszkańców