Betlejemskie Światło Pokoju pojawi się w Jabłonnie

Podczas piątkowych rorat w Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie harcerze przekażą mieszkańcom naszej gminy Betlejemskie Światło Pokoju. Jutro warto pojawić się w kościele o godz. 6.30.

W piątek, 23 grudnia harcerze z 25 WDH „Brzask” im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK działającej w Jabłonnie zamierzają udać się do jabłonowskiego kościoła na roraty. Tam o godz. 6.30 przekażą mieszkańcom gm. Jabłonna Betlejemskie Światło Pokoju, będące symbolem pokoju i pojednania.

9 grudnia, po raz dwudziesty szósty, płomień rozpalony został w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie, niesiony rękoma skautów, przybył do Wiednia, a stamtąd na Słowację. Następnego dnia, po słowackiej stronie Tatr, harcerze z ZHP odebrali go od skautów słowackich. W niedzielę, 11 grudnia o godz. 9.00 w Kościele Świętego Józefa w Svicie pod Popradem czekało na światło ponad 1650 harcerek i harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego, którzy zaraz po ceremonii przekazania zawieźli Światło w rodzinne strony. W ten sposób Betlejemskie Światło Pokoju rozpoczęło swoją drogę, by znaleźć się na wigilijnych stołach tych, którzy chcą przyjąć je do swoich domów.

Jabłonna Dla Mieszkańców