Autobusy linii L dojadą do Legionowa

Już niedługo na terenie gm. Jabłonna zostaną uruchomione lokalne linie L. Mieszkańcy wsi zachodnich dojadą autobusami do Nowego Dworu Mazowieckiego, jak również do Legionowa. Powstanie także połączenie łączące Dąbrowę Chotomowską i Chotomów z Legionowem.

W ostatni poniedziałek odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy, podczas której radni zgodzili się na utworzenie dwóch linii lokalnych: L34 i L41. Pierwsza będzie kursować na trasie Olszewnika Stara – Dąbrowa Chotomowska – Chotomów – Legionowa, natomiast druga Nowy Dwór Mazowiecki – wsie zachodnie – Jabłonna – Legionowo. Utworzenie linii L będzie kosztować gm. Jabłonna ponad 700.000 zł.

Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu urząd zarządzany przez wójta Jarosława Chodorskiego proponował, żeby autobusy linii L41 dowoziły mieszkańców wsi zachodnich jedynie do Jabłonny, a nie do Legionowa. To z pewnością nie satysfakcjonowałoby pasażerów ze wsi zachodnich, ponieważ tym zależy przede wszystkim na umożliwieniu przejazdu do dworca w Legionowie, gdzie będą mogli skorzystać z SKM.

– Przez tyle lat nie mieliśmy żadnej linii. Dajcie nam skorzystać z autobusów, które dofinansowuje urząd – przekonywała radnych wiceprzewodnicząca Dorota Świątko.

Ponadto radny Adam Krzyżanowski zgłosił wniosek o zapis umożliwiający złożenie w przyszłości zamówienia uzupełniającego do umowy podstawowej. Dzięki temu będzie istniała furtka, aby np. w 2018 roku uruchomić jeszcze jedną linię L.

Jabłonna Dla Mieszkańców