Akcja „Znicz 2019”. 15 kolizji, 8 nietrzeźwych kierowców

Trwająca w tym roku cztery dni akcja „Znicz 2019”, to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego. W tym czasie na terenie powiatu legionowskiego doszło do 15 kolizji. Policjanci ujawnili 8 osób, które prowadziły pojazd będąc pod wpływem alkoholu, zatrzymali również 11 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Od czwartku na terenie powiatu legionowskiego prowadzone były działania „Znicz 2019”. Policjanci wszystkich rodzajów służb, strażnicy miejscy oraz inni funkcjonariusze czuwali na bezpieczeństwem tych, którzy postanowili odwiedzić groby swoich bliskich. Funkcjonariusze kierowali ruchem w okolicach cmentarzy, wskazywali kierowcom objazdy i wyznaczone miejsca parkingowe. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Policjanci od czwartku do niedzieli, na drogach powiatu legionowskiego odnotowali 15 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali także 8 nietrzeźwych kierujących – 5 kierowało pojazdami mechanicznymi, 3 rowerami. Mundurowi zatrzymali również 11 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

 Źródło: KPP Legionowo