AKCJA ZIMA. Nauczyciele pracują bez umów

Całkowitą kompromitację zaliczył Urząd Gminy w związku z przygotowaniem ferii zimowych w samorządowych szkołach. Nauczyciele nie mają podpisanych umów, część z nich jest odsyłana do domów, a dzieci jest jak na lekarstwo.

Od 1 lutego w Szkole Podstawowej w Jabłonnie, Szkole Podstawowej w Chotomowie i Gimnazjum w Chotomowie trwa Akcja Zima 2016. Mimo że rozpoczął się drugi tydzień ferii, Urząd Gminy – zarządzany przez wójta Jarosława Chodorskiego – nadal nie podpisał umów z nauczycielami, którzy odpowiadają za opiekę nad dziećmi w czasie zimowych zajęć. Nauczyciele przepracowali już 8 dni bez jakichkolwiek dokumentów i boją się, że gmina nie wypłaci im jakichkolwiek pieniędzy za wykonaną pracę.

W poniedziałek, 8 lutego w jabłonowskiej szkole pojawił się Krzysztof Śliwiński, naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych w Urzędzie Gminy. Poinformował on, że 4 nauczycielki nie będą już pracować przy Akcji Zima 2016 i nie otrzymają wynagrodzeń za drugi tydzień ferii.

W zajęciach, które zostały zorganizowane na terenie szkół, miało uczestniczyć ok. 140 dzieci. Tych jednak jest znacznie mniej. Wielu uczniów dopadła grypa i nie są w stanie pojawiać się na gminnym zimowisku. Czy w związku z tym powinno karać się nauczycieli i zmieniać w trakcie wcześniejsze ustalenia?

Jabłonna Dla Mieszkańców