17-latek dźgnął nożem konkubenta matki

W czwartek (28.01) około godziny 2.00 w nocy w Jabłonnie w jednym z domów przy ulicy Modlińskiej, doszło do rodzinnej awantury. 17-letni Dominik stanął w obronie matki przed agresywnym konkubentem. Nastolatek dźgnął nożem 31-latka.

Jak ustaliła nasza redakcja, w domu Dominika często dochodziło do awantur, które spowodowane były libacjami alkoholowymi. Udział w nich brali matka nastolatka i jej 31-letni konkubent. Podczas czwartkowej libacji, mężczyzna zaczął bić kobietę. W obronie matki stanął 17-latek. Między mężczyznami wywiązała się awantura, która skończyła się użyciem noża.

– 17-letni Dominik dźgnął nożem 31-latka. Chłopak wybiegł z domu i zauważony został przez patrol policji, który akurat przejeżdżał nieopodal. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił skąpy, jak na tak zimną porę roku, ubiór chłopaka – mówi naszej redakcji nadkom. Artur Bartczak z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Funkcjonariusze przystąpili do ustalania okoliczności dziwnego zachowania młodego człowieka. Okazało się, że w mieszkaniu przebywa potrzebujący pomocy mężczyzna, do którego wezwano pogotowie ratunkowe. Policjanci powołali biegłego, który oceni obrażenia. 17-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Nastolatek przyznał się do stawianych zarzutów i złożył zeznania

– Policjanci po wykonaniu czynności z zatrzymanym, zwolnili go do domu. W zależności od opinii biegłego, prowadzący śledztwo zdecydują o konkretnych zarzutach dla chłopaka. Konkubent jest w stanie dobrym, obrażenia nie były duże – dodaje nadkom. Bartczak.

MK