Jabłonna idzie śladami Warszawy. Postawią na tolerancję

Jarosław Chodorski, wójt gm. Jabłonna podpisze deklarację LGBT+ na rzecz społeczności lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transseksualnych. Również na najbliższej sesji radni podejmą uchwałę intencyjną. – Jabłonna od zawsze kojarzona jest z tolerancją i różnorodnością. Chcemy dawać dobry przykład innym gminom – tłumaczą jabłonowscy samorządowcy.

W deklaracji wymienione zostały obszary, które w opinii społeczności LGBT+ wymagają podjęcia działań. Najważniejsze postulaty zawarte w dokumencie dotyczą między innym bezpieczeństwa, edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej w szkole, wolności artystycznej i równouprawnienia w miejscu pracy.

Tekst deklaracji został przygotowany przez organizacje zrzeszające społeczność LGBT+. Brały w tym udział Stowarzyszenie Miłość nie Wyklucza, Lambda Warszawa, Fundacja Trans-Fuzja, Kampania Przeciw Homofobii i Fundacja Wolontariat Równości.

– Deklaracja jest początkiem naszej wspólnej pracy nad jej wdrażaniem. Chcemy jasno podkreślić, że to nasza deklaracja mówiąca o tym, że inne instytucje powinny przemyśleć i także wdrażać te przepisy i obierać taki kierunek polityki, jaką my dzisiaj jasno deklarujemy w Jabłonnie – twierdzą samorządowcy.

Deklaracja oprócz kwestii bezpieczeństwa i ratowania życia, mówi o uczeniu tego, iż osoby LGBT+ nie są osobami gorszymi.

Deklaracja zostanie podpisana przez wójta Chodorskiego podczas kwietniowej sesji Rady Gminy. Ponadto podczas sesji zostanie przyjęta uchwała intencyjna w sprawie LGBT+. Odpowiedzialny za przygotowanie projektu uchwały jest wiceprzewodniczący rady – Radomir Czauderna.

W połowie lutego podobną deklarację podpisał Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

/redakcja/
Fot. Pixabay

Komentarze

 • 1 kwietnia 2019 at 09:30
  Link

  Cichym bohaterem owej deklaracji może być pan wicewójt Michalski 🙂 Oczywiście w zakresie wykonanej pracy 🙂

  Odpowiedz
 • 1 kwietnia 2019 at 10:25
  Link

  Jabłonna (w tym konkretnym przypadku prasa działająca na jej terenie) po raz kolejny udowadnia, że jest tylko marną noclegownią Warszawy. Żarcik bardzo nie na miejscu. Brakuje tylko tekstów w stylu „HEHE JAK TO TAK FACET Z FACETEM”.

  Odpowiedz
  • 1 kwietnia 2019 at 11:46
   Link

   Tu jest Polska. Nie Bruksela. Tu się zboczeń nie popiera.

   Odpowiedz
   • 3 kwietnia 2019 at 14:56
    Link

    Więc kibole do Brukseli.

    Odpowiedz
 • 1 kwietnia 2019 at 12:05
  Link

  no to teraz pączek w maśle bedzie pływał

  Odpowiedz
 • 1 kwietnia 2019 at 15:38
  Link

  Dobre.

  Odpowiedz
 • 1 kwietnia 2019 at 16:33
  Link

  Czy deklaracja popierająca LGBT+ będzie skutkować tym że dzieci w szkole będą mieć godzinę wychowawczą na temat właśnie LGBT i różnych zawiłości z tym związanych ?Czy trzeba uświadamiać dzieci co to jest masturbacja ,jaki wpływ ma na nasz organizm i co to są różne grupy ludzi o innych skłonnościach jak ogół społeczeństwa?Czy za mało mamy tej propagandy w internecie! Wójt i Rada Gminy niech się dobrze nad tym zastanowi nim podejmie decyzję.

  Odpowiedz
  • 1 kwietnia 2019 at 18:51
   Link

   żebyś rodzicu sie nie zdziwił ci młodzi moga nauczyc bardzo wiele tych co o ich cnote sie boją…….

   Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2019 at 09:09
  Link

  a szkoda, że to nieprawda …

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *