Zimowy maraton kolarski za nami!

W poprzednią niedzielę w Chotomowie odbyła się tradycyjna inauguracja zimowego sezonu MTB. Cykl Northtec MTB Zimą już od 8 lat organizowany jest przez Cezarego Zamanę, prekursora zimowej jazdy na rowerze w Polsce. Z roku na rok miłośników śnieżnego szaleństwa na rowerach przybywa, co przekłada się na stale rosnącą frekwencję na zawodach. Współorganizatorem maratonu była gmina Jabłonna.

I etap Northtec MTB Zimą rozgrywany był w znanych od wielu lat miłośnikom zimowego MTB Lasach Chotomowskich. Dobrze przygotowana trasa oraz niezłe warunki atmosferyczne pozwoliły na udane rozpoczęcie sezonu. Wśród zawodników na starcie stanął także sam Cezary Zamana, który poprowadził peleton złożony z 400 zawodników. Co ciekawe do zimowego pedałowania przekonują się również dzieciaki, które wystartowały na 7 kilometrowym dystansie Hobby. Dorośli do wybory mieli dystans Fit 24 km oraz Mega o długości 42 km. Ważnym elementem podczas zimowych startów jest zaplecze techniczne, które zapewniła gmina Jabłonna. Uczestnicy mieli do swojej dyspozycji ogrzewane pomieszczenia w Gimnazjum w Chotomowie. Tam zorganizowano także biuro zawodów, wydawane były ciepłe posiłki po maratonie, a na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców.

Zwycięzcą na dystansie Mega został Arkadiusz Jusiński, który pokonał trasę wyścigu w czasie 01h:40m:47s. Za nim na metę przyjechał Andrzej Rozpłoch (01h:42m:40s). Trzecie miejsce zajął Marek Stram (01h:44m:39s). Wśród pań najlepsza okazała się Anna Ostrowska osiągając czas 02h:04m:58s. Tuż za nią przyjechała Dorota Rajska (02h:05m:12s). Pozycję trzecią wywalczyła Joanna Gumieniak (02h:06m:19s).

Dystans Fit należał do Adama Płoskiego. Swoje 24 km przejechał on w czasie 01h:02m:19s. Zaledwie pół minuty za nim na mecie zameldował się Grzegorz Henryk Marcinkiewicz (01h:02m:54s). Trzeci dotarł Robert Sawa (01h:03m:08s). Wśród kobiet najszybsza okazała się Justyna Tarnowska. Jej czas to 01h:13m:37s. Pozycja druga przypadła Aleksandrze Lach (01h:18m:48s). Trzecia dojechała Beata Moćko (01h:21m:18s).

Na najkrótszym dystansie Hobby triumfował Mateusz Szyszko (00h:28m:06s). Drugi zameldował się Szymon Lachowicz (00h:29m:07s). Trzecie miejsce zajął Michał Gruca (00h:30m:18s). Wśród dziewcząt najszybsza okazała się Weronika Jankowska (00h:32m:30s), za którą na metę kolejno wjechały: Malwina Krzyczkowska (00h:34m:02s) oraz Jagoda Rzeszot (00h:39m:33s).

Zimowy maraton kolarski Northtec MTB Zimą to również IV Memoriał Andrzeja Wilczopolskiego. Pan Andrzej był legendą sportu psich zaprzęgów, pierwszym polskim Mistrzem Świata, który wielokrotnie stawał na najwyższym podium w zawodach najwyższej rangi w tej dyscyplinie. Był wspaniałym sportowcem, mieszkańcem gminy Jabłonna, który wielokrotnie trenował właśnie tutaj na terenie Lasów Chotomowskich.

Źródło: Urząd Gminy