Zamontowano witacze przy ścieżce rowerowej

Na terenie gm. Jabłonna zapanowała moda na witacze. Ponad 38 tysięcy złotych kosztowało Urząd Gminy wykonanie i montaż LED-owych kasetonów reklamowych, które zamontowano na słupach oświetleniowych wzdłuż ul. Strużańskiej między Legionowem a Józefowem.

- Ta ścieżka rowerowa została wykonana "na bogato". I dobrze! Nie ma takiej ani w Legionowie, ani w Nieporęcie. Chodnik, ścieżka, latarnie i witacze robią wrażenie. Inne samorządy mogą się od nas uczyć - chwali inwestycję p. Krzysztof.

Uwagę przechodniów i rowerzystów przyciągają przede wszystkim witacze, które zamontowano na słupach oświetleniowych. LED-owe reklamy początkowo miały kosztować 32.305,95 zł. W tej cenie firma miała zamontować 14 obustronnych kasetonów. Urzędnicy postanowili jednak zmienić umowę i za zgodą wójta Chodorskiego zdecydowali się na wykonanie i montaż 20 pojedynczych witaczy w cenie 38.283,75 zł.

W mediach lokalnych Michał Smoliński, rzecznik Urzędu Gminy poinformował, że znaki zaprojektował referat marketingu. Warto jednak dodać, że zgodnie z podpisaną umową za wykonanie wizualizacji witaczy odpowiedzialny był zewnętrzny wykonawca.

- Słyszałem, że wójt i radni będą wypuszczać obligacje na kilkadziesiąt milionów. Ciekawe czy witacze zostaną pokryte pieniędzmi z tych obligacji? Rozumiem, że jak pojawiają się pieniądze to trzeba inwestować, ale dla mnie taki zakup jest szastaniem pieniędzmi. Wolałbym, żeby te 38 tysięcy zostało przeznaczone na naprawę mojej drogi - mówi p. Robert.

One thought on “Zamontowano witacze przy ścieżce rowerowej

  • 16 lipca 2019 at 23:22
    Link

    To ja chciałbym pożegnać wójta. Od lat jeździmy po dziurach, a tu fundujemy nonszalancki styl ala Bizancjum, tak krytykowany przez PIS, z którym wójt sympatyzuje. Rozumiem gdyby wójt zapłacił z własnej kieszeni, ale zrobił to za nasze publiczne pieniądze, na co nie wrażamy zgody. Uważam że obecnego wójta i jego ekipę należy pożegnać.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *