Zamiatarka posprząta ulice

Mimo że dopiero rozpoczęła się prawdziwa zima, urzędnicy już od kilku tygodni myślą o wiosennych porządkach. Niedługo na jabłonowskie ulice i chodniki wyjedzie gminna zamiatarka. Wójt poprosił radnych, aby na jej zakup zarezerwować 60.000 złotych.

W ostatnich latach pozimowe sprzątanie dróg i chodników albo nie było wykonywane w ogóle albo z dość marnym skutkiem. Podczas posiedzeń radni zwracali uwagę, że do zamówień na zimowe utrzymanie dróg, należałoby dopisywać także ich pozimowe sprzątanie. Jest to ważne, ponieważ przy hamowaniu na nieposprzątanym piachu, powstaje realne niebezpieczeństwo związane z wypadkiem. Poza tym taki bałagan nie pokazuje gminy w korzystnym świetle.

Jarosław Chodorski, wójt gm. Jabłonna wpadł na pomysł, jak szybko i skutecznie rozwiązać problem zalegającego piasku. Wójt zaproponował zakup zamiatarki do ulic i chodników, którą będzie obsługiwana przez gminnych pracowników. Zgodnie z uchwałą budżetową maszyna będzie kosztować 60.000 zł. Możliwe, że już wiosną zobaczymy ją w akcji.

Daniel Szablewski
Fot. sprzedajemy.pl

One thought on “Zamiatarka posprząta ulice

  • 7 stycznia 2019 at 17:59
    Link

    a czy ta zamiatarka ma opcje zamieść wójta 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *