Za nami II Bieg po Złote Jabłko

Blisko 250 osób wystartowało w biegach przełajowych w ramach drugiej edycji Biegu po Złote Jabłko. Biegaczy rywalizowali w Lasach Chotomowskich.

W ubiegłą niedzielę 130 biegaczy wyruszyło crossową, 10-kilometrową trasą, której autorem był Michał Machnacki z Grupy Biegowej CHTMO. Nie należała ona do łatwych, kilka podbiegów w Górach Chotomowskich oraz piaszczyste podłoże z pewnością dały się we znaki wielu uczestnikom.

Drugi rok z rzędu zwyciężył Sylwester Kuśmierz, który przybiegł na metę w czasie 35:50. Stopień niżej na podium stanął – ze stratą 3:25 – Wawrzyniec Pawski z T.G. Sokół Zakopane, a trzecie miejsce zajął Adam Pożarowszczyk z Legionowa – 41:13.

Wśród kobiet najszybsza była Elżbieta Szczetyńska-Żukowska, która jednocześnie zajęła 7. miejsce w kategorii open. Biegaczce z Legionowa pokonanie trasy zajęło 44:24. Drugie miejsce przypadło Agnieszce Żuraniewskiej z Trucht Tarchomin Team – 49:09, a trzecie Magdalenie Rawickiej z Grupy Biegowej UM – 49:22.

Grupa Biegowa CHTMO wygrała rywalizację drużynową, a najszybciej z zawodników tej grupy pobiegli: Rafał Rynkiewicz (5. miejsce), Robert Szkółka (9. miejsce), Rafał Bryśkiewicz (44. miejsce) i Danuta Surowiak (78. miejsce). Drugą pozycję zajął Trucht Tarchomin Team, a trzecią Grupa Biegowa UM.

Imprezą towarzyszącą biegowi głównemu, był bieg rodzinny na dystansie 2 km, w którym wystartowały 34 zespoły. Głównym organizatorem II Biegu po Złote Jabłko była Fundacja „Ścieżka Zdrowia”, a współorganizatorami Urząd Gminy Jabłonna oraz Grupa Biegowa CHTMO.