Wybory prezydenckie. Trwa głosowanie

Punktualnie o godz. 7.00 rozpoczęło się głosowanie w wyborach prezydenckich. Prezydenta kraju wybierzemy spośród 11 kandydatów. Do zakończenia głosowania o godz. 21.00 trwa cisza wyborcza. Jakie zasady obowiązują w lokalach wyborczych?

Do lokalu wyborczego należy zabrać ze sobą dokument tożsamości, który pozwoli na znalezienie wyborcy w spisie wyborców i dopuszczenie go do głosowania. Jeśli wyborca będzie korzystał z zaświadczenia o prawie do głosowania, komisja dopisze go do spisu wyborców.

W związku z trwającą epidemią COVID-19, trzeba pamiętać też o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, tj. o założeniu maseczki ochronnej i zachowaniu dwumetrowego dystansu od innych osób. Zaleca się również korzystanie z własnego długopisu.

W każdym lokalu wyborczym znajduje się płyn do dezynfekcji. W celu zapewnienia sprawnego przebiegu głosowania oraz w trosce o bezpieczeństwo wyborców, wprowadzone zostały nowe zasady wejścia do lokali wyborczych oraz wyjścia z lokali.

fot. Urząd Gminy Jabłonna

W wyborach możemy oddać głos na: Roberta Biedronia (Lewica), Krzysztofa Bosaka (Konfederacja), Andrzeja Dudę (z poparciem PiS), Szymona Hołownię (bezpartyjny), Marka Jakubiaka (Federacja dla Rzeczypospolitej), Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL-Koalicja Polska), Mirosława Piotrowskiego (Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi), Pawła Tanajno (bezpartyjny), Rafała Trzaskowskiego (Koalicja Obywatelska), Waldemara Witkowskiego (Unia Pracy) lub Stanisława Żółtka (Kongres Nowej Prawicy).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *