Wisła znowu gromi!

Wisła Jabłonna rozegrała kolejny świetny mecz. Tym razem rozgromiła u siebie UKS ASzWOJ Rembertów aż 5:1. Wiślacy jutro zagrają u siebie w Pucharze Polski z Wilgą Garwolin.

Goście z Rembertowa przed tą kolejką zajmowali z dorobkiem 3 punktów odległe 13. miejsce, podczas gdy podopieczni Ryszarda Stromeckiego 4. miejsce z 9 oczkami na koncie po czterech seriach gier. W obecnym sezonie Wisła nadspodziewanie dobrze radzi sobie z bardziej doświadczonymi drużynami na tym szczeblu rozgrywek. Na pewno wielu ciekawi, kiedy ta passa się skończy. Mamy nadzieję, że nie prędko, bowiem mimo straty bramki w 4. minucie z rzutu karnego, ekipa z Jabłonny po hattricku Tomasza Tomaszka i dwóch bramkach Pawła Madeja wygrała to spotkanie 5:1.

Co się rzuca w oczy? Na pewno zespołowość, czego nie mogliśmy doświadczyć w poprzednich kilku sezonach. Miło się patrzy, kiedy na przedmeczową zbiórkę przychodzi 20 zawodników a trener ma ból głowy, kogo posadzić na trybunach, a także że drużyna nie jest zlepkiem indywidualności, tylko w pełni znaczenia tego słowa jednością. Każdy zawodnik – czy to podstawowy czy to zmiennik zostawia sporo zdrowia i serca na boisku. Jest walka o każdy centymetr boiska, jest mobilizacja, jest gra, przepiękne bramki i dzięki temu o Wiśle jest coraz głośniej i coraz więcej osób chce oglądać zawodników z Jabłonny na Estadio Modlińska.

Jak wyglądał mecz w minutach?

2’ Tomasz Tomaszek zagrywa do Pawła Madeja. Dośrodkowanie, piłkę na róg wybija obrońca

4’ 1:0 karny dla UKS ASzWoj Rembertów. Rzut karny podyktowany za faul Adama Fronczka na zawodniku gości

6’ Rooka dostaje fenomenalną piłkę od Mateusza Kowalskiego, mija bramkarza, strzela… Z linii bramkowej piłkę wybija obrońca. To powinno być wyrównanie

8’ Wyrzut z autu Tomaszka, piłkę przyjmuje Madej, uderza, nad bramką

9’ Akcja gości lewą stroną, zagranie do środka przed pole karne, piłkę odbiera Hubert Koński i zagrywa do Mateusza Mrozowskiego, ten do Rooki, który niestety za daleko wypuszcza sobie piłkę i pada ona łupem obrońcy z Rembertowa

13’ Po podaniu Piotrka Małyszewa swojej szansy szuka Adam Fronczek, jednak jego strzał broni bramkarz UKS

16’ Żółtą kartką zostaje ukarany nasz kapitan Mateusz Kowalski za faul na zawodniku gości 17’ Po nieprzepisowym zagraniu naszego zawodnika, rzut wolny wykonują przyjezdni. Zagranie do środkowej strefy boiska i strzał z ponad 50 pewnie broni Kokosiński Tomek

19’ Groźną akcję przeprowadzają goście środkową strefą boiska, strzał, blokuje Michał Banaszek

21’ Dośrodkowanie z rzutu rożnego Adama Fronczka, głową na bramkę uderza Hubert Koński. Niestety niecelnie

24’ Na strzał sprzed pola karnego decyduje się Mateusz Kowalski po zbyt słabym wybiciu bramkarza. Niestety pewnie broni golkiper przyjezdnych

29’ Swoją szansę dostał także po podaniu Tomaszka Jarek Kowalski, którego uderzenie w ostatniej chwili zostaje zablokowane wślizgiem przez zawodnika z Rembertowa

31’ 1:1. Klepka duetu Mateusz Kowalski – Tomasz Tomaszek. Ten ostatni zagrywa do Pawła Madeja. Mając zawodnika na plecach Paweł się odwraca i nie daje szans bramkarzowi na skuteczną interwencje

33’ Gdyby nie zablokowanie strzału przez obrońcę z Warszawy, Piotrek Małyszew oddałby chyba atomowy strzał w kierunku bramki. Szkoda, że tak się skończyła ta akcja

39’ Tomaszek wypuszcza Madeja, który wbiega w pole karne, centruje i na rzut rożny, wybija obrońca. Dośrodkowanie z kornera prawie na bramkę strzałem głową zamienia Paweł, zabrakło bardzo niewiele

42’ Z rzutu rożnego ponownie Fronczek. Dośrodkowanie wprost na głowę Rooki, niestety daleko od bramki

44’ Udana interwencja Banaszka po próbie dośrodkowania gracza z Rembertowa. Głową wybija piłkę poza pole karne

48′ 2:1 Tomasz Tomaszek (as. Paweł Madej). Akcja na prawej stronie. Madej dostaje piłkę od Mateusza Kowalskiego, wbiega z nią w pole karne, wystawia Tomkowi, który zdobywa swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu

50’ Akcja Wisły – Mrozowski do Madeja, ten odgrywa do Tomaszka, który wystawia Fronczkowi. Strzał Adama nad bramką

51’ Sam na sam z bramkarzem gości po zagraniu Tomaszka wychodzi Rooka. Oddaje strzał, piłka szybuje wysoko nad bramką

53’ Zmiana. Jarosław Kowalski schodzi a na boisku melduje się Tomek Wierzbicki

53′ 3:1 – Tomasz Tomaszek (as. Paweł Madej). Zagranie Tomka Wierzbickiego do Madeja, który razem z Tomaszkiem, kopiują sytuacje sprzed paru minut i dwubramkowe prowadzenie Wisły. Chwilę wcześniej goście zdobyli bramkę jednak sędzia zauważył, że zawodnik z Rembertowa był na pozycji spalonej. Ufff

56’ Przyjezdni dążą do nawiązania walki z wiślakami. Akcja prawa stroną boiska, podanie, wbiegnięcie w pole karne, wślizg Małyszewa i piłka ląduje poza boiskiem. Rzut rożny, z którego nic nie wychodzi

59’ Po odgwizdaniu przewinienia na Pawle Madeju, na strzał z 30 m decyduje się Mateusz Kowalski. Pewnie broni bramkarz

60’ Aktywny po wejściu na boisku Tomek Wierzbicki, uruchamia Madeja, którego strzał mija lewy słupek drużyny z Warszawy

65′ 4:1 Tomasz Tomaszek – (as. Tomasz Wierzbicki). Kopia dwóch ostatnich bramek, z tym tylko, że zagrywał Mateusz Kowalski do Wierzbickiego. Tomek wpada w pole karne mijając obrońcę gości i Tomaszek dopełnia formalności

67’ Mikołaj Kropicz zmienia Rooke

69’ Wyrzut z autu wykonuje Małyszew, przyjmuje Wierzbicki, by po chwili wystawić piłkę Kropiczowi. Strzał Mikołaja po nodze ląduje nad poprzeczką bramki gości

75’ Maciej Lech zmienia Mateusza Mrozowskiego

78’ Żółtą kartką za faul otrzymuje Tomasz Tomaszek

79’ Trener szybko reaguje. Za Tomaszka na placu melduje się Łukasz Karczmarczyk

80’ Dośrodkowanie z wolnego Małyszewa, głową strzela nad bramką niedawno wprowadzony Karczmarczyk

81′ Akcja gości – podanie z lewej przed pole karne Wisły. Wślizgiem uderzenie blokuje Maciek Lech

83’ Zagranie Madeja do Kropicza. Zbyt lekki strzał Mikołaja, Po chwili do bezpańskiej piłki dobiega Wierzbicki, mija dwóch zawodników UKS, oddaje strzał, tuż obok bramki

85’ Zmiana wymuszona lekkim urazem Adama Fronczka. Za niego wchodzi Michał Szymczak

88’ Adrian Polak zmienia Piotrka Małyszewa

89′ 5:1 Paweł Madej (bez asysty). Po indywidualnej akcji Paweł oddaje strzał zza pola karnego (tzw. rogala) w prawy dolny róg bramki Rembertowa

89’ Patryk Żemajtiś zmienia Tomka Kokosińskiego

90′ Zagranie Tomka Wierzbickiego do Adriana Polaka. Trochę za mocno, ale Adi do niej dochodzi, próba dośrodkowania, wślizgiem na rzut rożny goście

90+1’ Dośrodkowanie Wierzbickiego po zagraniu Mateusza Kowalskiego, piłkę głową do siatki kieruje Michał Szymczak. Niestety sędzia podnosi chorągiewkę i niestety spalony. Po tej akcji sędzia kończy mecz

Wisła Jabłonna – UKS ASzWOJ Rembertów Warszawa 5:1 (1:1)

Bramki: 3x Tomasz Tomaszek, 2x Paweł Madej

Skład: Tomasz Kokosiński (89′ Patryk Żemajtiś) – Piotr Małyszew (87′ Adrian Polak), Michał Banaszek, Hubert Koński, Mateusz Mrozowski (75′ Maciej Lech) – Adam Fronczek (85′ Michał Szymczak), Tomasz Tomaszek (78′ Łukasz Karczmarczyk), Mateusz Kowalski, Rami Mohamed Mohamed Moussa (67′ Mikołaj Kropicz) – Paweł Madej, Jarosław Kowalski (57′ Tomasz Wierzbicki)

Statystyki
Strzały celne/niecelne I połowa: Wisła 9/3, UKS ASzWOJ 5/2
Strzały celne/niecelne II połowa: Wisła 11/4, UKS ASzWOJ 3/2
Rzuty rożne I/II połowa: Wisła 3/5, UKS ASzWOJ 2/3

W środę, 20 września o godz. 16.00 Wisła Jabłonna zmierzy się u siebie z Wilgą Garwolin. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach IV rundy Okręgowego Pucharu Polski.