Wisła zdemolowała Farmację Tarchomin 12:1

To był całkowity pogrom! Wisła Jabłonna zwyciężyła na własnym boisku Farmację Tarchomin 12:1.

W niedzielne południe większość kibiców spędzała czas na pobliskich Dniach Jabłonny nie wiedząc, że niedaleko tejże imprezy rozegrany zostanie kolejny mecz miejscowej drużyny piłkarskiej. W ramach 3. kolejki przyjechał do Jabłonny zespół Farmacji Tarchomin, który w poprzednich dwóch kolejkach poniósł dwie porażki, odpowiednio z Rotavią Nieporęt i RKS Mazur II Radzymin. Zespół gości po gruntownej przebudowie chciał wreszcie pożegnać się z opinią drużyny dolnych rejonów tabeli. Jednak ciężko było to zrobić, ponieważ przeciwnicy stawili się w liczbie 10, podczas gdy w szeregach gospodarzy był aż nadmiar bogactwa, bowiem na przedmeczową zbiórkę przyszło… 23 zawodników i trener skądinąd musiał wysłać 5 swoich podopiecznych na trybuny, ponieważ tylko 18 piłkarzy może widnieć w meczowym protokole. Początkowa faza meczu dała nie lada sensację, jednak potem dominowali już nasi zawodnicy wygrywając mecz 12:1. Wynik mógłby być bardziej okazały, ale gości albo ratował ich bramkarz albo nieporadność naszych zawodników.

Opis meczu:

4′ Niespodziewany początek spotkania. Po faulu naszego zawodnika na piłkarzu Farmacji i wrzutce w pole karne do zupełnie niepilnowanego zawodnika gości, piłka po strzale głową ląduje w siatce 0:1.

5′ Podrażnieni tym faktem podopieczni Ryszarda Stromeckiego rzucają się do odrabiania strat, jednak odpowiednio Madej po podaniu Jarka Kowalskiego oraz chwilę potem ten sam zawodnik nie doprowadzają do zmiany rezultatu.

13′ Z rzutu rożnego dośrodkowuje Adam Fronczek, głową przed pole karne zagrywa Jarek Kowalski, ale strzał Mateusza Kowalskiego mija bramkę gości.

16′ Aktywny na prawej stronie Maciej Lech wrzuca piłkę wprost na nogę Madeja, który momentalnie strzela i gdy wydaje się, że musi być gol, bramkarz Farmacji wybija na rzut rożny.

17′ W końcu remis, a autorem bramki Jarek Kowalski, który po podaniu Mateusza i wygraniu walki bark w bark sam na sam nie daje szans na skuteczną obronę strzelając wyrównującego gola 1:1.

19′ Kolejna akcja i kolejny gol. Mateusz zagrywa do Piotrka Małyszewa, który mocnym, płaskim podaniem wystawia piłkę Madejowi. Strzał i piłka ląduje w lewym dolnym rogu bramki – 2:1.

21′ Ledwo kibice nacieszyli się drugą bramką, a tu podwyższa prowadzenie Jarek Kowalski, który po podaniu Czarka Kowalskiego pakuje w to samo miejsce, co przed chwilą Madej. 3:1!

25′ Farmacja oddaje swój drugi strzał i mimo że przeleciał obok bramki, Tomek Kokosiński upomina swoich kolegów o tym, by byli w pełni skoncentrowani.

28′ Kolejny gol dla miejscowej drużyny ku radości licznie przybyłej publiczności (ok. 58 osób), a strzelcem nie kto inny jak Jarek Kowalski, który po rzucie rożnym głową strzela swojego 3. gola.

30′ Zawodnicy nie poprzestając w atakach, po kilku chwilach cieszą się z kolejnego gola, którego autorem jest Adam Fronczek. Lobem strzela swoją pierwszą bramkę w sezonie. Podawał Mateusz Kowalski.

31′ Ledwo goście zaczęli, a już ubiegłoroczny król strzelców zdobywa kolejnego gola po podaniu Madeja, do którego szczęśliwie trafia piłka od Fronczka.

35′ Groźnie zapowiadającą się kontrę wślizgiem przerywa Grzegorz Wożniak.

38′ Po wybiciu piłki Kokosińskiego sprzed własnego pola karnego i rajdzie Małyszewa przez pół boiska, tylko piękna interwencja bramkarza ratuje Farmację przed utratą kolejnej bramki.

41′ Co się odwlecze to nie uciecze jak mówi porzekadło i gdy przyjezdni myślą już o przerwie, w ciągu 3 minut Wisła zdobywa dwie bramki. Wpierw Czarek Kowalski podaje do Jarka, który w idealnym momencie wybiega zza obrońców i w sytuacji sam na sam przy zdziwieniu bramkarza Farmacji podaje do Madeja, który ze stoickim spokojem strzałem do pustej bramki zdobywa gola numer 7. Chwilę później, bo w 44. minucie po błędzie w komunikacji bramkarza z obrońcą do pustej bramki strzela Jarek Kowalski. Do przerwy 8:1 dla Wisły Jabłonna.

50′ Rajd Madeja zakończony strzałem broni bramkarz, wybijając piłkę na rzut rożny.

55′ Wolny dla Wisły. Strzał Małyszewa szybuje nad bramką.

58′ Akcja trójki Czarek Kowalski – Adrian Polak – Jarek Kowalski. Pierwszy podaje do drugiego, ten odgrywa do Jarka, który płaskim strzałem kontynuuje egzekucję na gościach.

62′ Wprowadzony po przerwie Sebastian Falęta po podaniu Czarka strzela obok bramki.

68′ Madej po podaniu Polaka strzela gola numer 10. Strzelec bramki wszedł po podaniu w obronę gości jak w masło, nie dając szans bramkarzowi na skuteczną interwencję uderzając w lewy dolny róg.

69′ Rajd Michała Banaszka, który ma wielką chęć na wpisanie się do protokołu, w pełnym biegu mija dwóch zawodników Farmacji, wpierw jego strzał odbija bramkarz który chwilę potem po raz kolejny fenomenalnie wychodzi z opresji broniąc uderzenie Madeja.

70′ Grający dobre zawody Łukasz Majewski uruchamia Falętę, który podaje do Jarka, ten z kolei wrzuca do Polaka, który po chwili wystawia piłkę naszemu kapitanowi. Niestety obok bramki.

73′ Przejawiający dużą chęć do gry Łukasz Walczak podaje piłkę do Sebastiana Falęty, który po chwili strzałem z 25 metrów zdobywa swoją debiutancką bramkę w barwach Wisły. 11:1. Pogrom!!!

75′ Ponownie w akcji Walczak, jednak po jego podaniu bramkarz broni strzał Adriana Polaka.

82′ Po wyrzucie z autu i podaniu Radosława Paterka strzał Pawła Madeja mija lewy słupek drużyny gości.

83′ Dzieło zniszczenia zaczął Jarek Kowalski i ten sam zawodnik go kończy, gdy to po podaniu Falęty w sytuacji sam na sam po raz siódmy wpisuje się na listę strzelców.

Statystyki:
Strzały celne/niecelne I połowa – Wisła 14/3 Farmacja 3/3
Strzały celne/niecelne II połowa – Wisła 13/2 Farmacja 2/4
Rzuty rożne I/II połowa – Wisła 5/2 Farmacja 1/2
Posiadanie piłki I połowa % – Wisła 62 – 38 Farmacja
Posiadanie piłki II połowa % – Wisła 60 – 30 Farmacja
Wisła Jabłonna – Farmacja Tarchomin 12:1 (8:1)

Bramki: 0:1 Farmacja Tarchomin, 1:1 Jarosław Kowalski (as. Mateusz Kowalski), 2:1 Paweł Madej (as. Piotr Małyszew), 3:1 Jarosław Kowalski (as. Cezary Kowalski), 4:1 Jarosław Kowalski (as. Piotr Małyszew), 5:1 Adam Fronczek (as. Mateusz Kowalski,) 6:1 Jarosław Kowalski (as. Adam Fronczek), 7:1 Paweł Madej (as. Jarosław Kowalski), 8:1 Jarosław Kowalski (bez asysty), 9:1 Jarosław Kowalski (as. Adrian Polak), 10:1 Paweł Madej (as. Adrian Polak), 11:1 Sebastian Falęta (as. Łukasz Walczak), 12:1 Jarosław Kowalski (as. Sebastian Falęta).

Skład: Tomasz Kokosiński – Grzegorz Woźniak (46′ Adrian Polak), Łukasz Majewski, Michał Banaszek, Maciej Lech (46′ Sebastian Falęta) – Piotr Małyszew (64′ Łukasz Walczak), Cezary Kowalski (70′ Radosław Paterek), Mateusz Kowalski, Adam Fronczek – Paweł Madej, Jarosław Kowalski. Pozostali rezerwowi: Sebastian Strzyżewski Tomasz Wierzbicki, Kamil Szrag.