Wisła wychodzi z kryzysu. Marcovia II rozbita 4:0

Po serii czterech porażek z rzędu podopieczni Ryszarda Stromeckiego wreszcie wygrali mecz ligowy. Wisła pokonała u siebie rezerwy Marcovii Marki 4:0, zaliczając bardzo dobre spotkanie zarówno pod względem taktycznym, fizycznym, jak i mentalnym.

Mało która drużyna doznając tylu porażek na początku rundy rewanżowej potrafi wziąć się w garść i mimo to wyjść na boisko z wiarą w przełamanie tej niechlubnej serii. Na pewno nie był to spacerek dla zawodników Wisły, bowiem dwa razy poprzeczka uratowała gospodarzy i słupek po uderzeniu z rzutu karnego podyktowanego za faul w 50. minucie spotkania.

W najbliższej kolejce wiślacy zmierza się na wyjeździe z Interem Warszawa. Mecz zostanie rozegrany w sobotę, 5 maja o godz. 17.30. Tydzień później Wisła zmierzy się u siebie z liderem – Mazurem Radzymin.

Wisła Jabłonna – AP Marcovia II Marki 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 16’Adam Fronczek (bez asysty) 2:0 21′ Paweł Madej (as. Krzysztof Bolkowski) 3:0 45′ Konrad Karaszewski (as. Paweł Madej) 4:0 90′ Konrad Karaszewski (asysta?)

Jak padały bramki?

1:0 – Adam Fronczek. Zagranie Mateusza Kowalskiego z rzutu wolnego, piłka mija obrońcę, dopada do niej Paweł Madej, strzela, bramkarz odbija do boku gdzie skrzętnie ten prezent wykorzystuje Adam Fronczek pakując piłkę do bramki Marcovii. Miał nosa Adam idąc za akcją do końca!

2:0 – Paweł Madej. Po nieudanej akcji zespołu gości, piłkę spod własnego pola karnego wyegzekwował Krzysztof Bolkowski. Spóźniona interwencja obrońcy Marcovii doprowadza do tego, że po koźle piłka ląduje przy nodze Pawła Madeja. Nasz napastnik chwilę podciągnął akcję i strzałem pomiędzy nogami bramkarza wyprowadza Wisłę na dwubramkowe prowadzenie.

3:0 – Konrad Karaszewski. W tej sytuacji goście domagali się odgwizdania spalonego po rzekomym zagraniu naszego zawodnika na czyste pole do kolegi z zespołu. Problem w tym, że tym podającym był gracz z Marek. Skrzętnie z prezentu skorzystał Madej zagrywając do Karaszewskiego. Konrad mając na plecach obrońcę, umiejętnie się obrócił i strzelił w lewy dolny róg bramki Marcovii.

4:0 – Konrad Karaszewski. Po zagraniu Mateusza Kowalskiego piłka po koźle przelobowała bramkarza Marcovii, który źle ocenił jej lot, a że za akcją poszedł do końca właśnie Konrad, który mając pustą bramkę nie mógł tej sytuacji zmarnować.

Skład: Tomasz Kokosiński (80′ Mariusz Góralski) – Piotr Małyszew, Tomasz Tomaszek, Łukasz Gałązka, Mateusz Mrozowski (62′ Szymon Prandzioch) – Adam Fronczek (72′ Cezary Kowalski), Konrad Karaszewski, Mateusz Kowalski (C), Tomasz Wierzbicki (49′ Damian Bedynek) – Krzysztof Boikowski – Paweł Madej.

W 50. minucie AP Marcovia II Marki nie wykorzystała rzutu karnego (słupek).

Żółte kartki: AP Marcovia w 51. minucie za faul; Wisła w 47. dla Tomasza Wierzbickiego (faul)

Ilość widzów – około 30

Statystyki:
Celne/niecelne I połowa – Wisła 8/4, Marcovia 4/3
Celne/niecelne II połowa – Wisła 3/2, Marcovia 3/4
Rzuty rożne I/II połowa – Wisła 6/1, Marcovia 3/1

Opis meczu:

1′ Rzuty rożny. Piłkę dośrodkowuje Adam Fronczek, głową wybija gracz gości przed pole karne, gdzie dopada do niej Paweł Madej. Strzał naszego zawodnika obok bramki.

2′ Złe wybicie zawodnika z Jabłonny, strzał gracza Marcovii broni Tomek Kokosiński.

4′ Brzydki faul wyprostowaną nogą zawodnika gości na Łukaszu Gałązce, który przez chwilę musiał być opatrywany przez służbę medyczną. Na szczęście podpora defensywy mogła kontynuować mecz.

5′ Groźny atak Marcovii zostaje zastopowany przez grającego na pozycji stopera Tomka Tomaszka. Świetnie przeczytał zamiar gracza z Marek i przechwycił podanie, na które czekał już napastnik zespołu gości.

7′ Krótkie rozegranie rzutu rożnego Konrada Karaszewskiego z Krzysztofem Bolkowskim, który po chwili oddaje Konradowi. Dośrodkowanie, strzał głową Mateusza Kowalskiego broni bramkarz.

10′ Wybicie spod własnej bramki zespołu gości. Piłka skozłowała przed Mateuszem Mrozowskim jednak mimo tego błędu nasz zawodnik nie odpuścił i powalczył z bardziej postawnym zawodnikiem rywali i wygrał ten pojedynek odbierając mu piłkę i rozpoczynając atak Wisły zagraniem do Tomka Wierzbickiego, który dośrodkował i mało brakowało, aby dosięgnął ją zamykający Adam Fronczek.

16′ 1:0 – Zagranie Mateusza Kowalskiego z rzutu wolnego, piłka mija obrońcę, dopada do niej Paweł Madej, strzela, bramkarz odbija do boku gdzie skrzętnie ten prezent wykorzystuje Adam Fronczek pakując piłkę do bramki Marcovii. Miał nosa Adam idąc za akcją do końca!

21′ 2:0 – Po nieudanej akcji zespołu gości, piłkę spod własnego pola karnego wyegzekwował Krzysztof Bolkowski. Spóźniona interwencja obrońcy Marcovii doprowadza do tego, że po koźle piłka ląduje przy nodze Pawła Madeja. Nasz napastnik chwilę podciągnął akcję i strzałem pomiędzy nogami bramkarza wyprowadza Wisłę na dwubramkowe prowadzenie.

34′ Powalczył do końca o piłkę Bolkowski mimo obecności zawodnika gości. Wyłuskał mu piłkę, po czym zagrał do Karaszewskiego przed pole karne, strzał wiślaka nad bramką.

36′ Wybicie spod własnej bramki przez Kokosińskiego wprost pod nogi Madeja, który wygrywa pojedynek jeden na jeden z obrońcą Marcovii, po czym dośrodkowuje na czyste pole do Bolkowskiego. Strzał Krzyśka fenomenalnie broni bramkarz.

37′ Wyrzut Tomka Tomaszka z autu, głową przed pole karne wybija zawodnik gości, strzał Piotrka Małyszewa z około 30 m daleko obok bramki.

39′ Dośrodkowanie Karaszewskiego z rzutu rożnego zmieniło się w bezpośredni strzał, co prawie zaskoczyło bramkarza Marcovii absorbowanego jeszcze przez zawodnika Wisły.

41′ Szybki wyrzut z autu Mrozowskiego do Madeja, który zabrał się z piłką mijając przy tym dwóch zawodników gości. Wbiega w pole karne i zamiast podać do lepiej ustawionej Tomka Wierzbickiego, oddaje strzał wprost w bramkarza. Szkoda, zabrakło komunikacji.

42′ Dośrodkowanie Mateusza Kowalskiego, goście sygnalizują pozycję spaloną Madeja, ale na ofsajdzie z kolei nie był Adam Fronczek, któremu udało się oddać strzał głową. Bramkarz intuicyjnie odbija piłkę i chwilę potem po raz drugi wychodzi z opresji broniąc uderzenie Madeja.

43′ Poprzeczka ratuje Wisłę przed utratą bramki po przerzucie z prawej na lewą stronę boiska i wygraniu pojedynku z obrońcą gospodarzy. Piękny strzał będąc sam na sam obija tylko poprzeczkę.

44′ Kapitan Wisły zagrywa do Madeja, ten wygrywa pojedynek jeden na jeden z obrońcą Marcovii, wykłada Karaszewskiego, strzał i piłka odbija się od jednego z graczy przyjezdnych. Kolejny rzut rożny.

45′ – 3:0. W tej sytuacji goście domagali się odgwizdania spalonego po rzekomym zagraniu naszego zawodnika na czyste pole do kolegi z zespołu. Problem w tym, że tym podającym był gracz z Marek. Skrzętnie z prezentu skorzystał Madej zagrywając do Karaszewskiego. Konrad mając na plecach obrońcę umiejętnie się obrócił i strzelił w lewy dolny róg bramki Marcovii.

47′ Spóźniona interwencja Tomka Wierzbickiego skutkuje ujrzeniem przez zawodnika Wisły żółtego kartonika.

49′ Damian Bedynek zastępuje Tomka Wierzbickiego na placu boju.

50′ Rzut karny po nieprzepisowym zatrzymaniu zawodnika gości przez obrońcę Wisły. Strzał i….słupek. Ufffffffff opatrzność jest po naszej stronie.

51′ Chwilowa awantura na boisku po uderzeniu w twarz Damiana Bedynka nogą przez zawodnika gości, kiedy ten leżał na boisko. Skończyło się tylko na żółtej kartce dla gracza Marcovii.

53′ Po nieudanej akcji zespołu z Marek z kontrą wychodzą wiślacy a konkretnie Mrozowski zagrywa do Bedynka, który mając na plecach zawodnika gości balansem ciała wychodzi zwycięsko z tej potyczki i dodatkowo udanie zagrywa do Madeja. Oddanie piłki przez Pawła do Damiana, którego strzał bramkarz paruje na rzut rożny.

55′ Kolejna poprzeczka przyjezdnych po dośrodkowaniu z lewej strony i złym wybiciu jednego z zawodników Wisły.

62′ Z boiska schodzi Mateusz Mrozowski a w jego miejsce wchodzi Szymon Prandzioch.

64′ Rzut wolny dla Marcovii. Strzał wysoko nad bramką.

69′ Mati zagrywa ze środka pomiędzy dwoma zawodnikami gości do Karaszewskiego. Strzał Konrada obok bramki.

72′ Trener wprowadza kolejnego zawodnika. Tym razem na plac posyła Czarka Kowalskiego a na ławce siada Adam Fronczek.

74′ Wyrzut z autu Tomka Tomaszka i przewrotka ala Crisitano Ronaldo wykonana przez Madeja. Minimalnie nad bramką.

76′ Marcovia wychodzi z akcją prawą stroną boiska. Zagranie do środka i ponowne oddanie na prawą stronę w dobrym momencie przerywa wślizgiem Piotrek Małyszew, który tego dnia za wiele nie daje pograć na swojej stronie zawodnikom z Marek.

78′ Z kontrą wychodzą zawodnicy Marcovii. Przerzut z prawej na lewą stronę przecina głową Prandzioch. Przejęcie przez Mateusza Kowalskiego, który oddaje piłkę Szymonowi a ten po chwili uruchamia Bedynka. Niestety Damian jest na spalonym, co sędzia odgwizduje.

80′ Ostatnia zmiana w Wiśle. Schodzi Tomasz Kokosiński a wchodzi debiutujący w Wiśle a jednocześnie jego wychowanek Mariusz Góralski.

89′ Klepka braci Kowalskich. Czarek zagrywa do Mateusza, który po chwili dośrodkowuje w pole karne. Głową uderza Madej, ale minimalnie chybił.

90′ – 4:0 Po zagraniu Mateusza Kowalskiego piłka po koźle przelobowała bramkarza Marcovii, który źle ocenił jej lot a że za akcją poszedł do końca właśnie Konrad, który mając pustą bramkę nie mógł tej sytuacji zmarnować.

Źródło: Wisła Jabłonna, fot. Marcin Fabijańczuk, Piotr Siara Sieradzki