Wisła remisuje z Legionem

W ostatniej kolejce Wisła Jabłonna zremisowała na własnym boisku z Legionem Warszawa 2:2. Wiślacy stracili zwycięstwo w doliczony czasie gry po golu gości z rzutu karnego.

Po awansie do wyższej klasy rozgrywkowej mało kto spodziewał się, że zawodnicy Wisły Jabłonna po 9 kolejkach będą zajmowali trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów, przegrywając tylko z liderem Mazurem Radzymin oraz drugą w tabeli Legionovią II Legionowo. Wynik sportowy cieszy, duże zainteresowanie drużyną oraz liczne kibicowanie jej w trakcie rozgrywek ligowych nastrajają pozytywnie na przyszłość, jeśli chodzi o sport w Jabłonnie. Niestety, ale też dobry wynik sportowy łączy się z większym zaangażowaniem drużyn, z którymi Wisła jeszcze nie grała w lidze. Już nikt nie lekceważy ekipy z Jabłonny, nikt nie patrzy na drużynę Ryszarda Stromeckiego jak na beniaminka ligi. Po takich wynikach każda drużyna, z którą przyjdzie się zmierzyć, motywuje się dodatkowo i gra bardziej zaangażowana, walecznie i ostro, ale w ramach przepisów gry w piłkę nożną.

Jeszcze tydzień wcześniej z Halinowem udało się wiślakom, mimo naporu gości (proszę nie patrzeć na tabele, zespół SRT ma naprawdę niezłą drużynę), wygrać to spotkanie i pozostać na podium A-klasy, ale podczas potyczki z Legionem widać było inne nastawienie przeciwko drużynie z Jabłonny. W pierwszych 20 minutach zespół z Warszawy powinien prowadzić, co najmniej 2:0. Wpierw bramki po faulu na bramkarzu Wisły nie zalicza sędzia, potem piłkę z linii bramki wybija Piotrek Małyszew i dzięki temu na zegarze widnieje nadal wynik remisowy. W 26. minucie daleki wyrzut z autu Tomaszka, uderzenie głową Łukasza Karczmarczyka i Wisła wychodzi na prowadzenie. Wiślacy starają się kontrolować grę, stwarzać okazje, ale nic nie chce wpaść do siatki. Co nie udało się, zemściło się w 42. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z lewej strony piłka spada pod nogi niepilnowanego gracza z Warszawy. Niestety strzału nie broni bramkarz Wisły i mamy remis.

Po przerwie Wisła wychodzi odmieniona, stwarza wiele sytuacji bramkowych, gdzie m.in. po strzałach Pawła Madeja, Tomka Tomaszka czy Rooki bramkarz Legionu wychodzi po nich zwycięsko nawet w sytuacjach sam na sam. Zdecydowanie najlepszy zawodnik drużyny z Warszawy. W 61. minucie sprytnie z rożnego na krótki słupek zagrywa Rooka, tam tyłem do bramki przepięknie piętą uderza Paweł Madej i znowu Wisła prowadzi. Mecz się zaostrza, trochę aktorstwa i pretensji ze strony gości na sędziowanie, dopatrywanie się gwizdania przeciwko tylko jednej drużynie. Wisła próbuje dobić rywala – ma ku temu dwie sytuacje, w których to jak się mówi zawodnik powinien się spytać bramkarza „w który róg ci strzelić” a Legion dążył wyrównania stanu meczu. Kiedy dochodzi koniec doliczonego czasu gry i sędzia ma odgwizdać koniec meczu, w ostatniej akcji w polu karnym faulowany jest zawodnik gości. Sędzia bez wahania wskazuje na rzut karny, który po chwili zamienia na bramkę wyrównującą zawodnik Legionu. Szkoda straconych punktów w ostatnich sekundach meczu. Wisła spada na czwartą pozycję kosztem Hutnika Warszawa, który swoje spotkanie z Interem wygrał pewnie 3:0.

Przebieg meczu:

1′ Legion od początku zagraża bramce Wisły. Akcja lewą stroną boiska, zagranie przed pole karne, strzał i daleko od bramki.

6′ Ponownie w akcji goście. Podanie ze środkowej strefy boiska na prawa stronę. Sam na sam wychodzi zawodnik Legionu. Za lekko i pewnie Kokosiński.

10′ Po podaniu Mateusza Kowalskiego do Tomka Wierzbickiego, Wierzba wykłada piłkę przed pole karne Łukaszowi Karczmarczykowi. Strzał Łukasza zostaje zablokowany.

21′ Za nieprzepisowe zagranie sędzia pokazuje żółtą kartkę zawodnikowi Legionu

26′ 1:0 Łukasz Karczmarczyk (as. Tomasz Tomaszek). Daleki wyrzut z autu Tomaszka wprost na głowę Karczmarczyka i strzał w lewy dolny róg wyprowadza Wisłę na prowadzenie.

34’ Po zagraniu Mateusza Kowalskiego do dogodnej sytuacji dochodzi Rooka, strzela zbyt słabo i pewnie bramkarz gości.

37’ Dośrodkowanie Mateusza z wolnego. Strzał głową Huberta Końskiego minimalnie nad bramką.

40’ Wolny dla Legionu. Potężny strzał z okolic 30 m tuż obok prawego słupka.

42′ 1:1 PSS Legion Warszawa. Dośrodkowanie z lewej strony wprost do niepilnowanego zawodnika Legionu, strzał i Kokosiński bez szans. Piłką ląduje w lewym dolnym rogu.

43’ Bramkarz Wisły pewnie broni strzał sprzed pola karnego.

46’ Z rożnego Rami – dośrodkowanie na głowę Karczmarczyka. Strzał Łukasza obok bramki.

50’ To powinien być gol dla Wisły!!! Madej mając obrońcę na plecach, odwraca się i oddaje strzał – piłka powoli toczy się w stronę bramki i mija prawy słupek.

51’ Za odkopnięcie piłki żółtą kartką zostaje ukarany Tomasz Tomaszek.

53’ Do akcji Tomaszka – Madej włącza się Adam Fronczek. Zagranie do naszego zawodnika, dośrodkowanie i pewnie łapie bramkarz uprzedzając wyskakującego Madeja.

58’ Wybicie Piotrka Małyszewa wprost spod własnej bramki przed pole karne Legionu, gdzie walkę z obrońcą wygrywa Madej, sam na sam i bramkarz paradą a’la Artur Boruc broni strzał naszego napastnika – jęk zawodu na trybunach

61′ 2:1 Paweł Madej (as. Rami Mohamed Mohamed Moussa). Sprytne, płaskie dośrodkowanie w pole karne, gdzie odwrócony tyłem do bramki Madej piętką w przepiękny sposób pokonuje bramkarza gości. Bramka stadiony świata!

64’ Goście dążą do wyrównania stanu meczu – zagranie z lewej na prawą stroną, potem podanie przed pole karne, strzał i piłkę blokuje własnym ciałem Banaszek.

66’ Spod własnej bramki Tomek Kokosiński ekspediuje piłkę w pole karne gości, gdzie piłkę przejmuje Madej, wystawia Rooce i gdyby nie wślizg zawodnika Legionu piłka zatrzepotałaby w siatce w prawym górnym rogu.

68’ Akcja Legionu, zagranie z lewej do środka a potem na prawą stronę, gdzie zawodnika gości uprzedza wślizgiem Banaszek, doznając przy tym kontuzji. Kilka chwil zajmuje personelowi medycznemu postawienie Michała na nogi, ale nasz zawodnik pokazuje, że zagra do końca.

70’ Za nieprzepisowe zagranie żółtą kartką zostaje ukarany Michał Banaszek.

74’ Rooka zamienił się pozycjami z Tomkiem Wierzbickim – akcja Legionu lewą stroną boiska, walka Tomka z dwoma obrońcami po odbiorze piłki, traci ją, ale odzyskuje ją i jeszcze zyskuje dla nas rzut wolny.

76’ Zmiana w Wiśle – schodzi Tomasz Wierzbicki a swoją szansę dostaje Łukasz Majewski.

79’ Za dyskusję z arbitrem upomnienie w postaci żółtej kartki dostaje zawodnik Legionu.

80’ Za nieprzepisowe zagranie kartką zostaje upomniany Rooka.

84’ Maciej Lech zmienia Rami Mohameda Mohameda Moussa.

85’ Zbyt słabe wybicie bramkarza. Piłka spada pod nogi Madeja, sam na sam, piłka leci pomiędzy nogami i słupek. Szkoda, że Paweł nie zauważył lepiej ustawionego Lecha, który miałby strzał na pustą bramkę.

86’ Strzał Legionu z ponad 30 m pewnie broni Tomasz Kokosiński.

89’ Za dyskusję z arbitrem kartkę dostaje zawodnik Legionu.

89’ Zmiana, Adam Podgórski zmienia Adama Fronczka.

90’ Na lewej stronie piłkę przejmuje Łukasz Karczmarczyk, przebiega 30 m, wbiega w pole karne i dorzuca na głowę Madeja. Strzał Pawła broni bramkarz.

92’ Zmiana w Wiśle – za Łukasza Karczmarczyka wchodzi Łukasz Walczak.

94′ PSS Legion Warszawa (rzut karny). Ostatnia akcja. Przy piłce zawodnicy Legionu. Akcja toczy się lewą stroną boiska, gdzie zawodnik przyjezdnych wpada w pole karne i zostaje nieprzepisowo zatrzymany przez jednego z zawodników Wisły. Strzał w lewy górny róg i niestety zamiast wygranej mamy remis. Szkoda straconych punktów. Do rozegrania Wisła ma jeszcze 3 kolejki – w ten weekend jedzie na ciężki teren do Kobyłki, gdzie rozegrany zostanie mecz z miejscowym Wichrem, potem u siebie spotkanie z MKS Hutnik Warszawa, a na koniec czeka wiślaków daleki wyjazd do nieobliczalnego Łochowa.

Wisła Jabłonna – Legion Warszawa 2:2 (1:1)

Skład: Tomasz Kokosiński – Piotr Małyszew, Hubert Koński, Michał Banaszek, Adam Fronczek (89′ Adam Podgórski) – Tomasz Wierzbicki (76′ Tomasz Wierzbicki), Tomasz Tomaszek, Mateusz Kowalski, Rami Mohamed Mohamed Moussa (84′ Maciej Lech) – Łukasz Karczmarczyk (92’ Łukasz Walczak) – Paweł Madej. Rezerwa: Patryk Żemajtiś, Adrian Polak

Bramki: 26′ Łukasz Karczmarczyk (as. Tomasz Tomaszek), 42′ PSS Legion Warszawa, 61′ Paweł Madej (as. Rami Mohamed Mohamed Moussa), 94′ PSS Legion Warszawa (rzut karny)

Żółte kartki: Wisła – Michał Banaszek 70′ za faul, 51′ Tomasz Tomaszek za odkopnięcie piłki, 80′ Rami Mohamed Mohamed Moussa za faul, Legion – 21, 79, 89 minuta

Widzów: około 50

Źródło: Wisła Jabłonna, fot. Piotr Sieradzki