Wisła pokonała Bednarską!

W niedzielne popołudnie piłkarze Wisły Jabłonna opuszczali murawę w radosnych nastrojach. Po ciekawym spotkaniu nasi zawodnicy pokonali Bednarską Warszawa 2:1. Wisła zajmuje piąte miejsce w lidze.

Słoneczna pogoda spowodowała, iż na meczu zjawiła się duża grupa kibiców chętnych obejrzeć ciekawe zawody. Niektórzy z nich śledzili przebieg spotkania z… balkonów w pobliskich blokach.

Gospodarze już od pierwszych minut skupili się na ofensywie. Niewiele brakowało, a pierwszego gola zdobyłby Mateusz Kowalski. Ten jednak uderzył minimalnie nad poprzeczką. Podobnie było minutę później, kiedy futbolówka po uderzeniu Jarosława Kowalskiego o milimetry minęła bramkę Bednarskiej. W 30. minucie indywidualną akcją popisał się J. Kowalski. Wiślak minął trzech przeciwników, ale strzelił tuż obok bramki.

W końcu jednak piłka wpadła do bramki Bednarskiej. W 42. minucie Piotr Małyszew został sfaulowany przed szesnastką i sędzia odgwizdał rzut wolny. Do piłki podszedł Mateusz Kowalski, który po chwili strzałem w prawy, dolny róg dał prowadzenie Wiśle. Co ciekawe, futbolówka  jeszcze odbiła się od słupka i dopiero wtedy wpadła do siatki. 1:0!

Kilka minut po przerwie Wisła podwyższyła na 2:0. Autorem gola był Adrian Polak. Nasza drużyna coraz mocniej atakowała bramkę gości. W 64. minucie nawet zdobyła kolejnego gola, ale ostatecznie arbiter nie uznał trafienia, ponieważ dopatrzył się pozycji spalonej. Minutę później Bednarska zaliczyła kontaktowe trafienie – pomocnik gości dotknął piłkę ręką, wiślacy protestowali, po czym futbolówka momentalnie trafiła na lewe skrzydło do niepilnowanego zawodnika, a ten prostym strzałem zdobył gola.

Stracona bramka nie podłamała wiślaków. W 77. minucie mogli nawet podwyższyć prowadzenie, ale piłka po uderzeniu Kamila Szragi jedynie odbyła się od poprzeczki. Do końcowego gwizdka nadal przeważali gospodarze, którzy ostatecznie zwyciężyli 2:1.

Wisła Jabłonna – Bednarska Warszawa 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 42′ Mateusz Kowalski (rzut wolny), 2:0 54′ Adrian Polak, 2:1 65′ zawodnik gości

Skład: Patryk Żemajtiś – Piotr Małyszew, Łukasz Majewski, Mikołaj Kropicz, Karol Romatowski – Adrian Polak (56′ Adam Fronczek), Cezary Kowalski, Mateusz Kowalski (K), Michał Banaszek (82′ Filip Romatowski), Kamil Szraga – Jarosław Kowalski. Pozostali rezerwowi: Tomasz Kokosiński, Sebastian Strzyżewski.

Jabłonna Dla Mieszkańców, inf. na podstawie Wisła Jabłonna / fot. Piotr „Siara” Sieradzki