Wisła – Pogoń 8:0. Znowu gromią!

Piłkarze Wisły Jabłonna zmazali plamę po niedawnej porażce z Coco Jambo i na własnym boisku pokonali Pogoń Józefów aż 8:0. Był to najniższy wymiar kary, ponieważ wiślacy nie wykorzystali jeszcze paru sytuacji.

W tym sezonie nasi piłkarze zmierzyli się z Pogonią Józefów już w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie grając w eksperymentalnym składzie, przegrali aż 1:5 będąc zespołem o wiele gorszym. Z kolei ligowy wynik mówi sam za siebie. Wisła wzięła srogi rewanż na zawodnikach z Józefowa, gromiąc ich 8:0 i tym samym dała sygnał pozostałym zespołom, że ubiegłotygodniowa porażka była tylko wypadkiem przy pracy.

Mimo takiego rezultatu trener Wisły miał sporo pretensji do swoich zawodników, przede wszystkim o niewykorzystane sytuacje, które powinny przynieść większą korzyść bramkową. Zespół zagrał zupełnie inaczej, bardziej agresywnie, ambitniej oraz przede wszystkim lepiej taktycznie w porównaniu z poprzednim spotkaniem. Miejmy nadzieje że w dalszych spotkaniach będzie tak samo i po rundzie jesiennej będziemy nadal walczyć o przyszłoroczny awans klasę wyżej.

Mecz w minutach:

2′ Rzut rożny wykonuje Piotr Małyszew, wrzutka, wybicie obrońców i momentalny strzał Mateusza Kowalskiego, piłka leci wysoko nad bramką.

8′ Wykop piłki z własnej połowy przez Małyszewa do Jarka Kowalskiego, bramkarz wybiega poza pole karne i głową wybija futbolówkę na 25. metr, gdzie lobem z pierwszej piłki do pustej bramki popisuje się Czarek Kowalski. 1:0!

10′ Szarża Małyszewa, mija 2 obrońców, wpada w pole karne, płasko podaje do Czarka, któremu zamiast strzału wychodzi podanie, z którego korzysta Jarek Kowalski pokonując sam na sam bramkarza Pogoni. 2:0!

11′ Pierwsza akcja gości, pomocnik Pogoni podaje na lewą stronę do swojego kolegi, który wychodzi sam na sam z Tomkiem Kokosińskim, jednak nasz bramkarz broni kąśliwy strzał pomocnika przyjezdnych.

12′ W odpowiedzi tercet Wisły (Jarek Kowalski – Paweł Madej – Adam Fronczek) rozklepuje defensywę gości. Wpierw Jarek zagrywa do Pawła, ten oddaje do Adama i po jego strzale piłka minimalnie przelatuje obok prawego słupka zawodników z Józefowa.

14′ Wisła w tym spotkaniu dominuje, gra zupełnie inaczej niż z Coco Jambo, wręcz jest poprzednim wynikiem wkurzona i chce pokazać, że był to wypadek przy pracy. Piłkę otrzymuje Madej, który wypatrzył Fronczka i podaniem miedzy 3 zawodnikami Pogoni daje mu możliwość zdobycia bramki. Adam nie marnuje sytuacji i sam na sam pokonuje golkipera gości. 3:0!

15′ Gospodarze nadal w natarciu. Klepka Fronczka z Mateuszem Kowalskim, wrzutka i obok bramki głową strzela Jarek.

16′ Maciek Lech z autu do Madeja, ten uruchamia Fronczka, rajd, strzał i bramkarz z trudnością wybija na róg.

17′ Do akcji dochodzi Pogoń, klepka w środkowej strefie boiska, podanie na prawą stronę i wślizgiem akcję przerywa Grzesiek Woźniak.

23′ Szarża Madeja, wbiega w pole karne, wykłada piłkę Jarkowi, jednak w ostatniej chwili strzał naszego napastnika blokuje obrońca z Józefowa.

27′ Goście za wszelką cenę chcą nawiązać walkę z wiślakami, jednak ich akcje kończą się albo na Michale Banaszku albo na Łukaszu Majewskim, którzy grają agresywnie nie pozwalając rozwinąć skrzydeł zawodnikom z Józefowa.

35′ Wolny dla Pogoni, jednak strzał pewnie broni Kokosiński.

38′ Piotr Małyszew z rożnego wprost na głowę Jarka, minimalnie nad bramką.

40′ Rzut z autu, Lech do Madeja, ten w pojedynku biegowym ośmiesza dwóch obrońców przyjezdnych i podaje do niepilnowanego Jarka Kowalskiego, strzał i piłka wpada do bramki. Mamy 4:0!

44′ Wybicie spod własnej bramki Kokosińskiego, przyjęcie piłki przez Madeja, strzał i z problemami broni bramkarz gości.

46′ Szybki strzał zawodnika z Józefowa (ok. 30 m) wysoko nad bramką.

47′ Jarek Kowalski zdobywa hattricka. Po podaniu z prawej strony Madeja pozostało mu jedynie kopnąć piłkę do pustej bramki. 5:0!

49′ Ponownie wrzuca Paweł Madej, głową przedłuża Fronczek, próba przewrotki Jarka Kowalskiego, nieudana, do piłki dopada Mateusz Kowalski, jednak jego strzał broni bramkarz.

51′ Wolny po faulu gracza Pogoni na zawodniku miejscowym. Strzał Michała Banaszka ląduje prawie w okienku bramki przyjezdnych. 6:0! Radość strzelca i jego brata, któremu ta bramka pewnie była dedykowana.

55′ Madej do Czarka Kowalskiego, ten do Fronczka, wystawia piłkę Jarkowi, który mając przed sobą pustą bramkę posyła piłkę nad poprzeczką. To powinien być gol!

61′ Zmiana: schodzi Piotr Małyszew, wchodzi Tomasz Wierzbicki.

64′ Tomasz Wierzbicki wychodzi sam na sam, lobuje bramkarza i… poprzeczka. Na szczęście dobitka Pawła Madeja jest już skuteczna. 7:0!

67′ Zmiana: schodzi Maciej Lech, wchodzi Szymon Prandzioch, dla którego jest to pierwszy oficjalny mecz po 3-letniej przerwie spowodowanej kontuzją kolana.

68′ Wrzutka Madeja z wolnego, obrona gości stoi przed polem karnym, po wrzutce do piłki dopada Jarek, który zamiast przyjąć, rozejrzeć się i strzelić, decyduje się na momentalny strzał, niestety obok bramki.

69′ Zmiana: schodzi Tomasz Kokosiński, wchodzi Mariusz Smorczewski, który w tym momencie zalicza debiut w rozgrywkach B-klasy.

72′ Akcja gości, podanie ze środkowej strefy boiska na prawą stronę, wrzutką i piłkę pewnie wyłapuje Smorczewski.

74′ Ponownie Pogoń próbuje swojego szczęścia, tym razem strzałem z dystansu, który blokują nasi obrońcy.

75′ Zmiana: schodzi Jarek Kowalski, wchodzi Adrian Polak.

76′ Szymon Prandzioch podaje na czystą pozycję do Madeja, ten bez zastanowienia w pełnym biegu strzela i trafia w słupek, dobitkę Wierzbickiego blokuje obrońca.

82′ Wrzutka Czarka Kowalskiego, strzela głową Adrian Polak, broni bramkarz.

86′ Po dalekim podaniu bramkarz gości po raz kolejny za daleko wychodzi z bramki. Sytuację chciał wykorzystać Prandzioch, jednak jego strzał był za niski i głową piłkę wybił obrońca przyjezdnych. Ciut wyżej i miałby wejście smoka.

89′ Mateusz Kowalski do Madeja, wrzutka Pawła, piłkę dostaje Szymon Prandzioch który stoi metr przed bramką i posyła piłkę nad bramką. Coś niesamowitego, to powinien być gol. Zamiast radości jest tylko jęk zawodu na trybunach

90′ Festiwal strzelecki kończy Paweł Madej lobując bramkarza Pogoni z 25 metrów po podaniu Mateusza Kowalskiego. Koniec meczu. 8:0 dla Wisły Jabłonna!

Wisła Jabłonna – Pogoń Józefów 8:0 (4:0)

Bramki: 1:0 8′ Czarek Kowalski, 2:0 10′ Jarek Kowalski (as. Cezary Kowalski), 3:0 14′ Adam Fronczek (as. Paweł Madej), 4:0 40′ Jarek Kowalski (as. Paweł Madej), 5:0 47′ Jarek Kowalski (as. Paweł Madej), 6:0 51′ Michał Banaszek (bez asysty – rzut wolny), 7:0 64′ Paweł Madej (bez asysty), 8:0 90+2′ Paweł Madej (bez asysty)

Skład: Tomasz Kokosiński (69′ Mariusz Smorczewski) – Grzegorz Woźniak, Łukasz Majewski, Michał Banaszek, Maciek Lech (67′ Szymon Prandzioch) – Piotr Małyszew (61′ Tomasz Wierzbicki), Mateusz Kowalski (K), Cezary Kowalski, Adam Fronczek – Jarek Kowalski(75′ Adrian Polak), Paweł Madej Pozostali rezerwowi: Michał Szymczak, Zbigniew Marzęcki

Żółte kartki: Wisła – Mateusz Kowalski (28′ faul), Grzegorz Woźniak (43′ faul) Pogoń – 52. minuta ( za zagranie ręką)

Rzuty rożne I / II połowa: Wisła 4/4, Pogoń 3/2
Posiadanie piłki %: I połowa Wisła 68 UKS Pogoń 32, II połowa Wisła 63 UKS Pogoń 37

Źródło: Wisła Jabłonna, fot. Marcin Fabijańczuk