Wisła gromi lidera przed derbami

Jabłonowska Wisła osiąga coraz lepsze rezultaty na boiskach B-Klasy. W ostatni weekend nasi piłkarze pokonali lidera aż 7:0. W najbliższą niedzielę czeka ich kolejny ważny mecz – tym razem w derbach powiatu z Dębem II Wieliszew.

Trzecia w tabeli Wisła podejmowała u siebie aktualnego lidera – zespół AP Marcovia II Marki. Goście nie przegrali od początku sezonu żadnego spotkania, zdobywając 22 punkty.  Złożyło się na to 7 wygranych i 1 remis, który uzyskali grając na wyjeździe rezerwami radzymińskiego Mazura. Naszych zawodników czekało zatem piekielnie trudne zadanie.

Mecz początkowo zdominowała drużyna z Marek, stwarzając sobie w pierwszych minutach trzy dogodne sytuacje do zdobycia bramki. W miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić wiślacy i w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy udokumentowali to aż trzema bramkami. Po przerwie gospodarze dołożyli cztery trafienia wygrywając spotkanie aż 7:0! Mimo że wynik zaskakuje, Marcovia pozostaje jednym z kandydatów do awansu i rewanż na wiosnę zapowiada się bardzo ciekawie.

Kolejny mecz Wisła rozegra już w tę niedzielę.

derby

Minuty meczu Wisła – Marcovia II:

1’ Początek meczu. Rozpoczynają goście.

2’ Zawodnik Marcovii oddaje strzał z 25 m, jednak daleko od bramki.

3’ Podanie ze środka boiska na prawą stronę do gracza przyjezdnych, wrzutka, nie sięga Michał Banaszek i strzał głową oddaje zawodnik Marcovii. Tomasz Kokosiński pewnie broni to uderzenie.

7’ Strata w środku boiska zawodnika Wisły, podanie na lewą stronę, wrzutka, strzał i piłkę na róg wybija Kokosińki.

12’ To powinien być gol dla Wisły! Po wrzutce Maćka Lecha z prawej strony boiska, strzał Jarka Kowalskiego tylko sobie znanym sposobem fenomenalnie nogami wybija golkiper gości.

15’ Kolejna zmarnowana sytuacja wiślaków. Mariusz Sobstyl po podaniu Pawła Madeja wychodzi sam na sam z bramkarzem i strzela tuż obok lewego słupka bramki. Jęk zawodu na trybunach Estadio Modlińska.

16’ Znowu ta sama para piłkarzy i takie samo zakończenie akcji przez Mariusza, który po podaniu Pawła tym razem strzela obok prawego słupka. Gdyby zmierzyć ciśnienie trenera Wisły pewnie by zabrakło skali.

24’ Rzut wolny dla gospodarzy po faulu gracza gości na Adamie Fronczku. Strzał Banaszka z 30 m obok bramki.

26’ Paweł Madej widzi wysuniętego bramkarza Marcovii i strzałem z 40 m próbuje go przelogować, jednak minimalnie obok bramki.

33’ Po dłuższym okresie przewagi miejscowych, goście próbują przedostać się prawą stroną i stworzyć zagrożenie pod bramką Kokosińskiego, jednak pewna interwencja Piotrka Małyszewa ratuje sytuację i piłka ląduje na rzucie rożnym, po którym nie było większego zagrożenia pod bramką Wisły.

37’ Aut – rzuca Lech do Fronczka, ten do Madeja, który wychodząc sam na sam z bramkarzem, mija go i strzela na pustą bramkę. 1:0!

38’ Ledwo co goście rozpoczęli, już Wisła strzela drugą bramkę, gdy po faulu gracza gości na zawodniku Wisły i wrzutce Mateusza Kowalskiego piłkę do bramki głową skierował Jarosław Kowalski.

40’ Goście walczą o bramkę, która pozwoli im wrócić do gry. Akcje środkową strefą boiska, podanie na prawą stroną, wrzutka gracza z Marek, jednak sytuację wybiciem głową ratuje Łukasz Majewski. Gdyby nie to, pewnie piłka wylądowałaby u adresata i byłoby gorąco.

43’ Kiedy Jarek Kowalski strzelił bramkę na 3:0, sektor żylety oszalał ze szczęścia. Akcja zaczęła się od wypuszczenia przez Madeja Mariusza Sobstyla, który po raz trzeci przegrał sytuację sam na sam, jednak za nim na dobitkę czyhał już lider klasyfikacji strzelców i pewnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę.

47’ Rzut wolny dla Wisły. Mateusz Kowalski zagrywa na głowę Madeja, jednak strzał nad bramką.

51’ Rożny, wykonuje Fronczek, wrzuca wprost na głowę Banaszka , obok bramki.

53’ Jarosław Kowalski po podaniu głową Madeja przyjmuje sobie piłkę na klatkę piersiową, odwraca się i fenomenalnym uderzeniem uzyskuje swojego trzeciego hat-tricka w tym sezonie. 4:0. Gol stadiony świata!

58’ Maciek Lech po podaniu Sobstyla dośrodkowuje z prawej strony wprost na nogę Jarka Kowalskiego, ten piętą do Czarka Kowalskiego, którego strzał leci nad bramką.

65’ Po podaniu Madeja, Piotr Małyszew wbiega z piłką w pole karne i w pełnym biegu strzela, niestety minimalnie obok bramki.

70’ I mamy już 5:0. Mariusz Sobstyl fenomenalnym wślizgiem ratuje sytuację przed wyjściem piłki na aut, podaje do Madeja, który łatwym zwodem mija obrońcę wykładając piłkę niedawno wprowadzonemu Tomaszowi Wierzbickiemu, który pewnie wykorzystuje podanie kolegi i strzela bramkę.

72’ Kibice już na spokojnie oglądają widowisko, jednak domagają się jeszcze bramek. Na odpowiedź długo nie czekali, bowiem Paweł Madej strzela gola numer 6 na pustą bramkę, po tym jak chwilę wcześniej Tomek Wierzbicki przegrał pojedynek z bramkarzem Marcovii.

75’ Mateusz Kowalski do Jarka, ten do Czarka, który oddaje strzał i trafia w słupek. Goście nie ryzykując wybijają na rzut rożny.

77’ Rzut wolny dla Wisły. Wrzutka Mateusza, odbicie od muru gości, po chwili strzał Madeja i piłka po rykoszecie zmienia tor lotu totalnie myląc bramkarza. 7:0!

79’ Zawodnicy Marcovii walczą o bramkę honorową bramkę, jednak akcję w środkowej strefie boiska i podanie na prawą stronę wślizgiem przerywa Zbigniew Marzęcki, wybijając przy tym futbolówkę na aut.

81’ W odstępie dwóch minut możliwość pokazania umiejętności miał Daniel Zalewski, który dość szybko wrócił do gry po urazie odniesionym w meczu z rezerwami Mazura Radzymin. Niestety w pierwszej sytuacji jego strzał zablokowali obrońcy a w drugim zabrakło paru centymetrów, gdy po wrzutce minął się z piłką w wyskoku.

84’ Goście czekają na ostatni gwizdek, gospodarze szukają kolejnej szansy na zdobycie bramki. Po podaniu Madeja i szarży Adriana Polaka tylko wślizg obrońcy gości ratuje zespół Marcovii przed wyjściem sam na sam naszego zawodnika z ich bramkarzem.

Wisła Jabłonna – AP Marcovia II Marki 7:0 (3:0)

Bramki: 37′ 1:0 Paweł Madej (as. Adam Fronczek), 38′ 2:0 Jarosław Kowalski, (as.?) 43′ 3:0 Jarosław Kowalski (bez asysty), 53′ 4:0 Jarosław Kowalski (as. Paweł Madej), 70′ 5:0 Tomasz Wierzbicki (as. Paweł Madej), 72′ 6:0 Paweł Madej (bez asysty), 77′ 7:0 bramka samobójcza gracza AP Marcovia II Marki

Skład: Tomasz Kokosiński – Piotr Małyszew (73′ Zbigniew Marzęcki), Łukasz Majewski, Michał Banaszek, Maciej Lech (67′ Tomasz Wierzbicki) – Adam Fronczek, Cezary Kowalski (78′ Daniel Zalewski), Mateusz Kowalski, Mariusz Sobstel (79′ Adrian Polak) – Paweł Madej, Jarosław Kowalski. Pozostali rezerwowi: Mariusz Smorczewski, Radosław Paterek.

Żółte kartki: Wisła Jabłonna – bez kartek, AP Marcovia II Marki – 2 (w 31. i 74. – oba za faul)