Wisła gromi Bednarską. Awans do A-Klasy!

W niedzielne popołudnie równo o godz. 15.00 na Estadio da Modlińska w ostatnim meczu rozgrywek o mistrzostwo B-Klasy stanęły naprzeciwko siebie drużyny lidera – Wisła Jabłonna oraz rewelacji rundy wiosennej – Bednarska Warszawa. Zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze, którzy zakończyli udany sezon zwycięstwem 6:1.

Bednarska prowadzona przez Antoniego Giedrysa zadziwiła wszystkie drużyny w lidze serią kilkunastu wygranych z rzędu (w tym też z Wisłą) i wspinała się coraz wyżej w ligowej tabeli. Po wcześniejszej derbowej batalii z rezerwami Dębu Wieliszew, podopieczni Ryszarda Stromeckiego mimo awansu chcieli zakończyć rozgrywki na najwyższym miejscu w tabeli, więc liczyło się tylko zwycięstwo. Spotkanie zgromadziło sporą ilość kibiców, jak również media.

Już w 2. minucie Wisła mogła wyjść na prowadzenie po wyrzucie z autu Tomka Tomaszka i strzale głową Pawła Madeja, jednak pierwszą udaną interwencje zaliczył bramkarz gości. W 5. minucie prawą stroną sytuację stwarzają zawodnicy z Bednarskiej, której zawodnik na pełnej szybkości mija Maćka Lecha, ale z Piotrkiem Małyszewem już mu tak łatwo nie idzie, dobra asekuracja „Mrówy” i mimo walki zawodnika przyjezdnych, piłka wychodzi poza boisko. Chwilę potem kilka prób dośrodkowań Tomaszka i Małyszewa doprowadza do sytuacji, kiedy to po wybiciu głową obrońcy gości, na strzał z ponad 30 m decyduje się Zbyszek Marzęcki, minimalnie nad bramką. W 6. minucie Wisła wychodzi na prowadzenie – kolejny wyrzut z autu Tomaszka, głową przedłuża Madej a piłkę strzałem z pierwszej piłki do siatki kieruje Jarosław Kowalski. 1:0!

Minutę później ponownie wyrzut Tomka sieje zamęt w polu karnym Bednarskiej, Banaszek uderza głową, bramkarz paruje piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera Adama Fronczka kończy się strzałem głową Tomka, minimalnie obok bramki. W 13. minucie Banaszek wypuszcza Madeja sam na sam, jednak Pawła uprzedza bramkarz gości wybiegając z bramki zażegnuje niebezpieczeństwa. W 19. minucie Madej pomiędzy dwoma obrońcami znajduje lukę, przez którą po podaniu piłkę przejmuje Fronczek, uderzenie z pierwszej piłki minimalnie obok lewego słupka. W międzyczasie z dwoma kontraatakami wyszli przyjezdni, jednak wpierw przerwaniem a potem wyprzedzeniem zawodnika Bednarskiej akcję wyjaśnia Łukasz Majewski wraz z Lechem. W 28 minucie sędzią dyktuje rzut karny po nieprzepisowym zagraniu gracza Bednarskiej na Jarosławie Kowalskim. Do piłki podchodzi Madej i pewnym strzałem pokonuje golkipera gości. 2:0! Radość na trybunach miesza się z ekstazą bowiem w równoległym meczu rezerwy Marcovii przegrywają z Dębem II Wieliszew już 3:0, co oznacza, że Wisła zostanie mistrzem B-Klasy.

W 37. minucie nad bramką po rzucie wolnym piłkę posyła gracz z Warszawy. Minutę później Madej po podaniu Mateusza Kowalskiego,wbiega w pole karne, mocnym podaniem zagrywa do Tomaszka, strzał i nad bramką! To powinien być gol. Chwilę po tej akcji goście mogli zdobyć kontaktowego gola, kiedy to z linii bramkowej po strzale jednego z zawodników Bednarskiej wybija Piotrek Małyszew, uff zrobiło się gorąco. Co nie udało się gościom, zrobili gospodarze a konkretnie Paweł Madej głową po fenomenalnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Adama Fronczka – 3:0! I z takim wynikiem na przerwę schodzi Wisła.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy mimo trzybramkowego prowadzenia chcieli w bardziej okazały sposób podziękować kibicom za obecność i doping przez cały sezon. Chwilę po wznowieniu gry Tomaszek zagrywa do Banaszka, ten do Fronczka, mocne dośrodkowanie pada łupem bramkarza gości. W 48. minucie Mateusz Kowalski wypuszcza sam na sam z bramkarzem Madeja, niestety Paweł ten pojedynek przegrywa, bowiem bramkarz do końca wyczekał zamiary naszego snajpera i w fenomenalny sposób udało mu się obronić ten strzał. Kilkadziesiąt sekund później po podaniu Banaszka Piotrek Małyszew minimalnie strzela obok bramki. W 50. minucie wiślacy strzelają czwartą bramkę. Tomaszek zagrywa do Banaszka, ten oddaje Fronczkowi, Adam wbiega w pole karne i wystawia piłkę Michałowi, który mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobywa gola numer cztery dla jabłonowskiej Wisły.

Minutę później sytuacji sam na sam nie wykorzystuje Madej po podaniu Jarka Kowalskiego. Próba przelobowania bramkarza niestety nie przynosi korzyści w postaci bramki. W 52. minucie Tomaszek do Madeja, ten do Banaszka, strzał z ostrego kąta Michała bramkarz odbija piłkę na rzut rożny. W 55. minucie pierwsza zmiana w Wiśle – za Maćka Lecha na boisku melduje się Tomek Wierzbicki. W 59. minucie uderzenie Madeja spoza pola karnego szybuje nad bramką po podaniu Marcina Kowalskiego, który wygrywa walkę bark-bark z rosłym pomocnikiem Bednarskiej. Taką samą walkę odbywa chwilę potem Madej, wystawia Tomaszkowi, który oddaje dwa strzały – wpierw bramkarz odbija przed siebie piłkę a drugi strzał Tomka obija boczną siatkę bramki. Kolejna zmiana w Wiśle – na ławkę wędruje Łukasz Majewski a w jego miejsce wchodzi Mikołaj Kropicz.

W 67. minucie Bednarska zdobywa bramkę kontaktową po minięciu się dwóch naszych zawodników z piłką i po odegraniu sprzed pola karnego na lewą stronę, szans Tomkowi Kokosińskiemu nie daje pomocnik przyjezdnych, strzał ląduje w prawym dolnym rogu bramki. W chwilę potem po dekoncentracji naszego zespołu tylko interwencja Tomka ratuje nas przed utratą kolejnej bramki. Dwie minuty później w polu karnym Bednarskiej faulowany jest Paweł Madej a jedenastkę na bramkę zamienia Tomasz Tomaszek strzelając w prawy dolny róg, podczas gdy bramkarz poleciał w lewy. 5:1! Pogrom jednym słowem.

W 71. minucie Adam Podgórski zmienia Jarka Kowalskiego a chwilę potem na ławkę wędruje Zbyszek Marzęcki, w jego miejsce pojawia się Mateusz Bytomski. W 76. minucie Kropicz z autu do Wierzbickiego, Tomek się odwraca, ostra wrzutka i zabrakło dostawienia nogi któregoś z naszych graczy. Szkoda, bo sytuacja powinna zostać wykorzystana. Trzy minuty później jest już 6:1, kiedy to po podaniu Banaszka sam na sam z bramkarzem wychodzi Madej i tym razem nie marnuje sytuacji zdobywając swojego trzeciego gola w meczu. Bednarska jeszcze próbowała zminimalizować porażkę, jednak na jej drodze dwukrotnie stanął Kokosiński, pewnie broniąc strzały graczy z Warszawy. W 82. minucie Bytomski zagrywa do Podgórskiego, Adam mimo obecności dwóch zawodników ładnie obraca się z piłką i podaje do Madeja, którego strzał mija bramkę gości. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Wisła wygrywa 6:1, Marcovia ulega Dębowi 2:8, co oznacza, że MISTRZEM B-KLASY JEST WISŁA JABŁONNA!

Wisła Jabłonna – Bednarska Warszawa 6:1 (3:0)

Skład: Tomasz Kokosiński – Piotr Małyszew, Maciej Lech (55’ Tomasz Wierzbiski), Łukasz Majewski (63′ Mikołaj Kropicz), Zbigniew Marzęcki (75′ Mateusz Bytomski) – Jarosław Kowalski (71′ Adam Podgórski), Mateusz Kowalski, Michał Banaszek, Adam Fronczek – Tomasz Tomaszek – Paweł Madej

Bramki: 1:0 6′ Jarosław Kowalski (as. Paweł Madej), 2:0 28′ Paweł Madej (rzut karny), 3:0 42′ Paweł Madej (as. Adam Fronczek), 4:0 50′ Michał Banaszek (as. Adam Fronczek), 4:1 67′ Bednarska Warszawa, 5:1 69′ Tomasz Tomaszek (rzut karny), 6:1 78’ Paweł Madej (as. Michał Banaszek)

Żółta kartka: 65′ Adam Fronczek (za faul)

Ilość widzów: około 100

Sędzia: Emil Jędrzejewski