W Trzcianach powstanie brama do innego wymiaru

Gdy wydawało się, że witacze buduje się na granicach gmin, wójt i radni z gm. Jabłonna postanowili pokazać, że tak nie jest. Na ostatniej sesji przeznaczono 20.000 złotych na postawienie witacza w Trzcianach. - To jest brama do innego wymiaru życia - Joanna Doktor, wiceprzewodnicząca rady tłumaczy cel inwestycji.

- Czy budowa witacza na drodze gminnej w ul. Żwirowej w Trzcianach jest niezbędna? To jest koszt 20.000 zł. Może niewiele dla gminy, ale jednak… Wieś Trzciany leży w środku naszej gminy, a z tego co wiem, to witacze stawia się na granicach gminy – zauważyła radna Katarzyna Lulis-Rzeszut.

W ostatnich latach gm. Jabłonna wybudowała witacze na granicach z Warszawą i gm. Wieliszew. W tym roku zdecydowała się postawić kolejny witacz - tym razem jednak nie na granicy z inną gminą, lecz w samym środku swojego jednej z miejscowości.

- Można wykluczać wiele inwestycji, niemniej jednak jest to inicjatywa mieszkańców, która trwa już ponad półtora roku czy blisko 2 lat. Mieszkańcy zaangażowali się w ten proces i przygotowali niezbędne dokumenty, też częściowo sfinansowali ten projekt. Wieś Trzciany leży w środku miejscowości i właśnie ten witacz ma być na wjeździe do wsi – tłumaczył Jarosław Chodorski, wójt gm. Jabłonna i prywatnie mieszkaniec Trzcian.

Radna Lulisz-Rzeszut stwierdziła, że środki na tę inwestycję można było przeznaczyć z funduszu sołeckiego Trzcian.

- Rozumiem, że dla mieszkańców jest to ważne. Przy tym, że chcemy wziąć kredyt na 42 mln zł, dla nas każda złotówka jest cenna. Nie wydaje mi się, żeby w tej chwili było stosowne wydawanie pieniędzy na tego rodzaju drobne rzeczy. Bo może wtedy będziemy mogli zaciągnąć mniejszy dług niż 42 mln zł? – odpowiedziała radna.

Głos zabrała Joanna Doktor, wiceprzewodnicząca rady i mieszkanka Trzcian. Stwierdziła, że Trzciany nigdy nie prosiły o te pieniądze i przegłosowanie uchwały nie oznacza, że z nich skorzystają. Podziękowała jednak większości radnych za wyrażenie zgody.

- Nie jest to kwestia, że występowaliśmy do gminy o dotację na ten cel. Przez wszystkie lata naszej działalności zawsze staraliśmy się zorganizować finanse we własnym zakresie i tym samym również teraz tak się dzieje. Pomoc gminy w zakresie naszej idei wybudowania bramy, tzw. witacza jest niezbędna w zakresie odpowiednich pozwoleń, ponieważ gmina jest właścicielem władającym drogą, na której ma być posadowiona inwestycja. Dla nas była to wielka niespodzianka, że w ogóle ta pozycja znalazła się w tym projekcie - mówiła wiceprzewodnicząca. - Nie jest to brama do wsi, to jest brama do innego wymiaru życia - dodała.

Przemówienie J. Doktor zostało nagrodzone przez Radomira Czaudernę, wiceprzewodniczącego rady głośnymi oklaskami.

Czy w kolejnych miesiącach także pozostałe 10 sołectw otrzyma pieniądze na budowę witaczy?

7 komentarzy do “W Trzcianach powstanie brama do innego wymiaru

 • 7 czerwca 2019 at 16:45
  Link

  Czy Pan Chodorski buduje pomniki dla siebie w postaci bram? Trudno powiedzieć? Jeśli wójt na to pozwala i akceptuje to pokazuje nonszalancję finansową. Jest mi wstyd, że mieszkam w tak źle zarządzanej gminie, w której buduje się witacze “do innego wymiaru życia”. A może jest to wymiar zakompleksienia i dowartościowania się za wszelką cenę…?

  Odpowiedz
 • 8 czerwca 2019 at 14:12
  Link

  Wydaje mi się,że drogi są ważniejsze niż witacz.W tamtym tygodniu bylem w gminie Jabłonna z pytaniem o możliwość naprawy drogi.dostałem informację że nie ma szans.Zapytałem w wydziale inwestycji o możliwość zrobienia drogi utwardzonej.Dostałem info zwrotne “proszę pana niektórzy czekają 15 lat na taką drogę” Brawo stawiajmy więcej witaczy lub innych zbędnych rzeczy.odnoszę wrażenie że naszej gminie kompletnie nie zależy na mieszkańcach.pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 9 czerwca 2019 at 09:10
  Link

  To jest witacz na miarę naszych czasów. my tym witaczem otwieramy oczy niedowiarkom.

  Odpowiedz
  • 17 czerwca 2019 at 15:52
   Link

   Hej młody Junaku, smutek zwalcz i strach. Może na tym piachu za trzydzieści lat powstanie, z pewnością, jasny, długi, prosty, szeroki jak morze Witacz jabłonowski ! I z brzegiem zepnie drugi brzeg, na którym twój ojciec legł ! La, la, la, laaa, la, la, la… I bym od razu dała od “gis”.

   Odpowiedz
 • 9 czerwca 2019 at 18:18
  Link

  wart Pac Pałaca ale pajac pałaca to tylko zachcianka 😉

  Odpowiedz
 • 10 czerwca 2019 at 08:23
  Link

  Dlaczego tylko od jednej ulicy. Witacz powinien być również od strony lasu. Co tam kredyt na 42 miliony, kiedy Pani Doktor leczy swoje kompleksy.

  Odpowiedz
 • 10 czerwca 2019 at 14:33
  Link

  Jechałem wczoraj ścieżką rowerową Skierdy Jabłonna.
  Pięknie zostałem poprowadzony do rajszewa a potem na drugą stronę 631.
  Po 300 metrach koniec ścieżki i konieczność przejścia na drugą stronę na skuśkę.
  Inwestycje to u nas się boskie robi

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *