W Chotomowie powstaje hala sportowa

Trwa budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Chotomowie. Mimo że kilka miesięcy temu urzędnicy nie doszacowali inwestycji o ponad 9.000.000 mln zł, teraz praca wre. Zakończenie budowy planowane jest na lipiec 2020 roku.

Tuż za chotomowską podstawówką powstaje nowa hala sportowa. O realizacji tej inwestycji mówiło się już od dawna. Jeszcze jesienią wójt Jarosław Chodorski zapowiadał, że hala zostanie wykonana do grudnia 2019 roku. Okazuje się jednak, że z powodu formalności ten termin został przesunięty. Urzędnicy bowiem nie doszacowali kosztów inwestycji, najtańszy oferent zaproponował cenę wyższą o 9.696.000 zł niż planowano i w związku z tym urząd unieważnił przetarg.

Gmina ogłosiła kolejne postępowanie i tym razem postanowiła przeznaczyć na budowę hali nie 9.000.000 zł, a 19.000.000 zł. W związku ze znaczącym podniesieniem finansowania, urząd nie miał problemu ze znalezieniem wykonawcy i ostatecznie podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego S.A z Jędrzejowa. Zgodnie z umową cała budowa będzie kosztować 17.750.000 zł.

A co zostanie wykonane za powyższą kwotę? W części sportowej powstanie jednokondygnacyjny budynek, natomiast trzykondygnacyjna część towarzysząca będzie składać się ze stołówki, biblioteki oraz pomieszczeń technicznych. Wraz z halą sportową zostanie wybudowany łącznik, dzięki któremu uczniowie będą mogli przejść ze szkoły do powstającego obiektu. Realizacja inwestycji planowana jest na lipiec 2020 roku.

Fot. Gmina Jabłonna

One thought on “W Chotomowie powstaje hala sportowa

  • 31 maja 2019 at 09:20
    Link

    Wójt ogłaszał rok temu w nowej szkole, że od września 2018 budowa hali rozpocznie się. Nie rozpoczęła się. Jak się okazało gmina popełniła błąd składając dokumenty w starostwie i niestety deklaracja z czerwca ubiegłego roku w szkole przy sali pełnej rodziców nie zostały dotrzymane przez wójta.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *