Urząd Gminy wyjaśnia brak udziału w WOŚP. „Nie spotkaliśmy się z prośbą o wsparcie”

Głośnym echem odbił się brak udziału Urzędu Gminy Jabłonna, Gminnego Centrum Kultury oraz publicznych szkół w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jabłonowski samorząd jako jedyny z terenu powiatu legionowskiego nie zagrał z Orkiestrą. Urzędnicy tłumaczą, że nikt nie poprosił ich o wsparcie i w związku z tym nie zaangażowali się w akcję.

W sobotę (11.01) poprosiliśmy wójta Jarosława Chodorskiego o komentarz w sprawie braku zaangażowania Gminy Jabłonna i jednostek podległych w tegorocznym finale WOŚP. Wójt nadal nie zdecydował się na odpowiedź, umieścił jedynie na swoim Facebooku krótki wpis.

– Od wielu lat wspieramy WOŚP i dziś też Nas nie zabrakło❤❤❤ 28 finał WOŚP dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej – liczy się każda pomoc – napisał wójt Jarosław Chodorski.

Nikt nie poprosił urzędu o pomoc, więc nie było WOŚP

Dzisiaj na Facebooku do całego zamieszania odniósł się Urząd Gminy. Po fali negatywnych komentarzy i naciskach mieszkańców, Urząd Gminy zobowiązał się do współorganizacji przyszłorocznego finału WOŚP.

– Gmina Jabłonna nigdy nie była przeciwnikiem WOŚP, od wielu lat wspieraliśmy związane z tym inicjatywy, które warto przypomnieć inicjowali mieszkańcy, szkoły, organizacje działające w naszej gminie. Aktywnie uczestniczyli w tych wydarzeniach pracownicy referatu marketingu. W tym roku takie inicjatywy również były, ale prawdą jest, że nie na taką skalę jak w poprzednich latach. Ani oficjalnie, ani nieoficjalnie nie spotkaliśmy się z prośbą o ich wsparcie. Gdyby były z pewnością, jak w latach ubiegłych, włączylibyśmy się w organizację. Tymczasem zachęcamy wszystkich mieszkańców, organizacje, lokalnych aktywistów do wspólnej organizacji finału WOŚP w 2021 r. Zarówno Gmina Jabłonna jak i Pałac w Jabłonnie są otwarte na współpracę przy organizacji kolejnego finału WOŚP – informuje Urząd Gminy Jabłonna.

Na stronie i Facebooku Urzędu Gminy próżno jednak znaleźć jakąkolwiek informację dotyczącą udziału mieszkańców gm. Jabłonna oraz wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej Sapere Aude w Rajszewie w 28. Finale WOŚP. Gmina Jabłonna oraz wójt nie wyjaśnili również dlaczego w organizację tegorocznego finału Orkiestry nie zaangażowano Gminnego Centrum Kultury, które odpowiada za organizację wydarzeń kulturalnych na terenie gm. Jabłonna.

Sołtys widział wolontariuszy

Wczoraj do tematu braku organizacji wydarzeń odniósł się sołtys Chotomowa. Sylwester Machnio nie widział problemu w braku organizacji tegorocznego finału WOŚP na terenie gm. Jabłonna.

– Podejdźmy do tego tematu na spokojnie… Pod Feniem kwestują chyba ze dwie grupy, a pod Kościołem w Chotomowie chyba ze cztery grupy osób. Tak więc jak ktoś chce się dorzucić do WOŚP to nie ma problemu. Ja już to zrobiłem nie na przekór komukolwiek, tylko dlatego, że tak chciałem – napisał sołtys Sylwester Machnio.

Fot. WOŚP / Facebook / Jarosław Chodorski

Komentarze

 • 13 stycznia 2020 at 21:27
  Link

  Wszystkie gminy w powiecie oprócz Jabłonny. Mało ciekawe.

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2020 at 19:28
  Link

  na „łamach” poczytnego portalu redagowanego przez końkurencje ;)…….Marzena Kapica Czytalam te wypociny KJ.
  Ugryzłam się w język aby nie kąsać
  To że wypisuje bzdury to chyba Wszyscy wiemy, …………………………… lepszej reklamy nie trzeba i to za darmo cho cho chooooooo

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *