Skandaliczne zachowanie wicewójta. Obrażał radnych

Zastępca wójta oskarżył radnych, że niektórzy z nich czynili próby zastraszania i zwalniania urzędników. Mimo że radni zażądali, by wicewójt wymienił nazwiska osób, które ma na myśli, ten nie chciał tego zrobić. Przeprosić za bezpodstawne oskarżenia również.

W środę, 20 maja odbyła się kolejna sesja Rady Gminy. Posiedzenie było długie, bo zakończyło się ok. godz. 21.00. Najwięcej emocji wywołała wypowiedź wicewójta Marcina Michalskiego, który stwierdził, że część radnych próbowała zastraszać i zwalniać pracowników urzędu.

Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy zdziwił się, że wicewójt informuje go o takich sytuacjach dopiero na sesji. Jednocześnie zauważył, że M. Michalski nie powinien używać określenia "niektórzy radni", tylko powiedzieć wprost, których radnych ma na myśli.

- Proszę powiedzieć tu i teraz kto kogo chciał zwolnić i kto jest agresywny w stosunku do urzędników. Jeżeli nie, to niech pan przeprosi radnych. Nie pozwolę na to, żeby obrażano nas jako radę - zwrócił się do zastępcy wójta W. Modzelewski.

M. Michalski tłumaczył się m.in. że nie może podać nazwisk, ponieważ nie upoważnili go do tego urzędnicy. W końcu za zachowanie swojego zastępcy przeprosił wójt Jarosław Chodorski.

- Nie przyjmuję od pana przeprosin, bo to nie pan mnie obraził. Wicewójt powiedział nieprawdę. Jeśli jest inaczej, proszę powiedzieć kto kogo chciał zwolnić - odpowiedział radny Arkadiusz Syguła.

Mimo że wicewójtowi nie zabrakło odwagi na rzucanie oskarżeń, to nie był w stanie ani podać nazwisk radnych, ani przeprosić za swoje zachowanie. Czy wójt Chodorski zdecyduje się wyciągnąć konsekwencje wobec swojego zastępcy?

Jabłonna Dla Mieszkańców

One thought on “Skandaliczne zachowanie wicewójta. Obrażał radnych

  • 12 listopada 2019 at 14:47
    Link

    Jeśli obraża radnych to wójt powinien go odwołać, jeśli nie odwołuje tzn. że daje na to przyzwolenie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *