Radni poparli strajkujących nauczycieli

W dalszym ciągu na terenie gm. Jabłonna strajkują 4 placówki oświatowe. Tuż przed świętami poparcie dla protestujących nauczycieli wyraziła większość Rady Gminy. Kto podpisał się pod pismem, a kto nie? Nadal nie wiadomo, czy strajkujący nauczyciele otrzymają wynagrodzenia.

- Dane z przedszkola i szkół wskazują, że także 24 kwietnia, czyli w pierwszym dniu planowych zajęć po przerwie świątecznej, Przedszkole w Jabłonnie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2 w Chotomowie oraz Szkoła Podstawowa w Jabłonnie nie rozpoczną realizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych zapewniając jedynie, i to w ograniczonym ze względu na trwający strajk zakresie, opiekę świetlicową – informuje Andrzej Jasiński, naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych w Urzędzie Gminy Jabłonna.

Jak przekazuje gmina, podczas przerwy świątecznej akcja strajkowa była kontynuowana. Każdego dnia uczestniczyło w niej 110-130 nauczycieli.

W dalszym ciągu nie wiadomo, czy wójt Jarosław Chodorski wyrazi zgodę na wypłatę wynagrodzeń dla nauczycieli za dni strajkowe. Nasza redakcja zapytała o to 9 kwietnia, jednak Urząd Gminy Jabłonna w dalszym ciągu nie udzielił odpowiedzi.

Rada Gminy przygotowała stanowisko w sprawie strajku (fot. Facebook)

Przed świętami strajk nauczycieli poparła Rada Gminy Jabłonna. Pod pismem skierowanym do nauczycieli podpisało się 13 radnych: Wojciech Nowosiński, Joanna Doktor, Dorota Kobus, Tomasz Wodzyński, Witold Modzelewski, Tomasz Rybałka, Adam Piątkowski, Katarzyna Lulis-Rzeszut, Witold Urbański, Hanna Grzelak, Aneta Mrozek, Bogumiła Majewska i Artur Szymkowski.

Pod pismem podpisało się 13 radnych, m.in. przewodniczący rady - W. Nowosiński

- W uznaniu dla wyjątkowej roli Nauczyciela, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania narodu oraz rozumiejąc niezwykle trudną sytuację, która stała się Państwa udziałem Radni Gminy Jabłonna pragną wyrazić swoje wsparcie w uznaniu dla Waszej ciężkiej pracy. Wy wychowujecie kolejne pokolenia, męczyliście się z nami w szkołach, dzięki Wam nasze dzieci zdobywają niezbędną do życia wiedzę – piszą radni. – Życzymy pozytywnego dla Was zakończenia strajku – dodają.

Pod pismem nie podpisało się dwóch radnych: Radomir Czauderna i Mirosław Urbański.

Pod pismem nie podpisał się m.in. wiceprzewodniczący rady R. Czauderna (fot. Jarosław Chodorski / Facebook)

Daniel Szablewski

2 komentarzy do “Radni poparli strajkujących nauczycieli

 • 29 kwietnia 2019 at 14:52
  Link

  O i już wiadomo na kogo nie głosować w przyszłych wyborach.

  Odpowiedz
 • 2 maja 2019 at 09:38
  Link

  Część radnych poparła ten polityczny (ZNP+totalna opozycja) strajk nauczycieli demonstrując swoją antyrządową postawę, a część z czystej głupoty lub niewiedzy. Nie wystawia to pozytywnego świadectwa obecnej Radzie Gminy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *